Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

W PUK kupisz pojemniki na odpady do zbiórki selektywnej

Rewolucja „śmieciowa” w toku. Wiele spraw nadal wymaga rozwiązania i uporządkowania, a temat z pewnością porusza mieszkańców. Urząd Miejski w Słubicach przypomina o możliwości odkupienia od PUK pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

urzad slubice
Urzędnicy przypominają o możliwości kupna pojemników

Pojemniki takie znajdowały się przed wprowadzeniem zmian przy każdym domu jednorodzinnym, w którym segregowano odpady. Po zmianie przepisów, jako należące do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, zniknęły z posesji mieszkańców. Pozostawiono jedynie kubły na śmieci zmieszane, pozostające po segregacji.

Obecnie pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów można od PUK odkupić na własność. Koszt zakupu jednego to 50 zł. Jak podaje Urząd Miejski, 300 osób takie pojemniki już od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych odkupiło.

Dodatkowo urzędnicy informują, że jeśli komuś nie wystarcza dostarczona ilość worków na posegregowane odpady, może otrzymać ich więcej. Wystarczy udać się do siedziby PUK w Słubicach przy ul. Krótkiej 8. Worki można dostać nieodpłatnie.
 
Urzędnicy przypominają także o przestrzeganiu harmonogramu wystawiania koszy lub worków z odpadami. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych - www.pukslubice.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama