Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

W "Dwójce" zbierają karmę dla psów i kotów

Ruszyła kolejna akcja pomocy dla bezdomnych i potrzebujących czworonogów, tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. W zbiórkę jedzenia zaangażowali się uczniowie szkoły we współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Praw Zwierząt Animals.

zbiorka SP2
Oliwia i Natalia zachęcają do pomocy czworonogom

Na pomysł zbiórki wpadły jeszcze na początku lutego dwie uczennice szkoły, szóstoklasistki Oliwia Nowak i Natalia Kiedrowicz. Obie to właścicielki okazałych Berneńczyków, od zawsze kochające zwierzęta, a szczególnie psy. W przeszłości same chętne przekazywały jedzenie w ramach rozmaitych zbiórek organizowanych w Słubicach. Tym razem postanowiły zrobić to samodzielnie.

O zgodę na akcję poprosiły nauczycieli i dyrekcję "Dwójki", w murach której odbywa się zbiórka. Same przygotowały plakat, który zawisł na jednej ze szkolnych ścian. W akcję włączyli się również słubiccy "Animalsi", którzy objęli akcję patronatem i zadeklarowali, że odbiorą zebrane jedzenie i dostarczą potrzebującym zwierzakom.

schronisko gorzyca_2
Na twoją pomoc czekają podopieczni stowarzyszenia Animals

Jedzenie dla psów i kotów (karma sucha i mokra, smakołyki) można przynosić codziennie do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach w terminie od 27 lutego do 20 marca. Zbierane są także rozmaite akcesoria i zabawki.

Akcję objął patronatem medialnym portal Słubice24. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję pomocy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama