Słubice: 23 kwietnia 2018   |   Imieniny: Jerzy, Wojciech
reklama
reklama

W "Dwójce" zbierają karmę dla psów i kotów

Ruszyła kolejna akcja pomocy dla bezdomnych i potrzebujących czworonogów, tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. W zbiórkę jedzenia zaangażowali się uczniowie szkoły we współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Praw Zwierząt Animals.

zbiorka SP2
Oliwia i Natalia zachęcają do pomocy czworonogom

Na pomysł zbiórki wpadły jeszcze na początku lutego dwie uczennice szkoły, szóstoklasistki Oliwia Nowak i Natalia Kiedrowicz. Obie to właścicielki okazałych Berneńczyków, od zawsze kochające zwierzęta, a szczególnie psy. W przeszłości same chętne przekazywały jedzenie w ramach rozmaitych zbiórek organizowanych w Słubicach. Tym razem postanowiły zrobić to samodzielnie.

O zgodę na akcję poprosiły nauczycieli i dyrekcję "Dwójki", w murach której odbywa się zbiórka. Same przygotowały plakat, który zawisł na jednej ze szkolnych ścian. W akcję włączyli się również słubiccy "Animalsi", którzy objęli akcję patronatem i zadeklarowali, że odbiorą zebrane jedzenie i dostarczą potrzebującym zwierzakom.

schronisko gorzyca_2
Na twoją pomoc czekają podopieczni stowarzyszenia Animals

Jedzenie dla psów i kotów (karma sucha i mokra, smakołyki) można przynosić codziennie do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach w terminie od 27 lutego do 20 marca. Zbierane są także rozmaite akcesoria i zabawki.

Akcję objął patronatem medialnym portal Słubice24. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję pomocy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama