Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Spowodował kolizję i uciekł (wideo)

15 lutego na drodze K-31 (Słubice-Kostrzyn) doszło do kolizji drogowej, którą spowodował wyprzedzający na trzeciego młody kierowca. Szybko oddalił się z miejsca wypadku, ale mundurowi równie szybko do niego dotarli. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 9 na prostej w rejonie miejscowości Ługi Górzyckie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Nissanem 21-latek nieprawidłowo wyprzedzał pojazd ciężarowy. W tym samym czasie z naprzeciwka jechał VW Golf prowadzony przez 41-letniego mężczyznę.

Kierowca, aby uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, a następnie do rowu. Miał wiele szczęścia, bo akurat w tym miejscu skończyła się barierka energochłonna. O tym, że nie doszło do tragedii, zadecydowały ułamki sekund i doskonały refleks kierowcy.- Nikomu nic się nie stało, jednak sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko ustaliliśmy jego dane. Zostaliśmy go w miejscu zamieszkania. Był trzeźwy - wyjaśnia Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Wobec sprawcy wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Słubicach, bo odmówił przyjęcia mandatu. Policja będzie również wnioskować o zatrzymanie młodemu kierowcy prawa jazdy i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama