Słubice: 14 grudnia 2017   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Spowodował kolizję i uciekł (wideo)

15 lutego na drodze K-31 (Słubice-Kostrzyn) doszło do kolizji drogowej, którą spowodował wyprzedzający na trzeciego młody kierowca. Szybko oddalił się z miejsca wypadku, ale mundurowi równie szybko do niego dotarli. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 9 na prostej w rejonie miejscowości Ługi Górzyckie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Nissanem 21-latek nieprawidłowo wyprzedzał pojazd ciężarowy. W tym samym czasie z naprzeciwka jechał VW Golf prowadzony przez 41-letniego mężczyznę.

Kierowca, aby uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, a następnie do rowu. Miał wiele szczęścia, bo akurat w tym miejscu skończyła się barierka energochłonna. O tym, że nie doszło do tragedii, zadecydowały ułamki sekund i doskonały refleks kierowcy.- Nikomu nic się nie stało, jednak sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko ustaliliśmy jego dane. Zostaliśmy go w miejscu zamieszkania. Był trzeźwy - wyjaśnia Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Wobec sprawcy wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Słubicach, bo odmówił przyjęcia mandatu. Policja będzie również wnioskować o zatrzymanie młodemu kierowcy prawa jazdy i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama