Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Pijany pędził ciężarówką po autostradzie

2,5 promila alkoholu miał 53-letni kierowca, który prowadził ciężarówkę z naczepą. Wpadł podczas policyjnej kontroli na autostradzie A2. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

pijany kierowca_53
Pijany kierowca pędził ciężarówką po autostradzie A2

Do zdarzenia doszło 7 lutego w godzinach wieczornych. Na autostradzie A2 policjanci ze słubickiej "patrolówi" zatrzymali do kontroli drogowej ciężarową Scanię z naczepą. Pojazd prowadził 53-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Mundurowi mieli podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, więc przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ciężarówka została odholowana na policyjny parking, a 53-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Stracił też prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – grozi mu za to nawet do 2 lat więzienia.

Niestety, to nie pierwszy tego typu przypadek na drogach powiatu słubickiego. Praktycznie nie ma dnia, aby policja nie zatrzymała nietrzeźwego kierowcy. W 2016 roku w ręce mundurowych ze Słubic trafiło ponad 260 prowadzących pojazd na podwójnym gazie.

- Mimo utraty prawa jazdy i wysokich kar, kierowcy wciąż siadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia M. Jankowska, rzecznik KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama