Słubice: 23 sierpnia 2017   |   Imieniny: Róża, Apolinary, Filip
reklama
reklama

Pijany pędził ciężarówką po autostradzie

2,5 promila alkoholu miał 53-letni kierowca, który prowadził ciężarówkę z naczepą. Wpadł podczas policyjnej kontroli na autostradzie A2. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

pijany kierowca_53
Pijany kierowca pędził ciężarówką po autostradzie A2

Do zdarzenia doszło 7 lutego w godzinach wieczornych. Na autostradzie A2 policjanci ze słubickiej "patrolówi" zatrzymali do kontroli drogowej ciężarową Scanię z naczepą. Pojazd prowadził 53-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Mundurowi mieli podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, więc przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ciężarówka została odholowana na policyjny parking, a 53-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Stracił też prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – grozi mu za to nawet do 2 lat więzienia.

Niestety, to nie pierwszy tego typu przypadek na drogach powiatu słubickiego. Praktycznie nie ma dnia, aby policja nie zatrzymała nietrzeźwego kierowcy. W 2016 roku w ręce mundurowych ze Słubic trafiło ponad 260 prowadzących pojazd na podwójnym gazie.

- Mimo utraty prawa jazdy i wysokich kar, kierowcy wciąż siadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia M. Jankowska, rzecznik KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz pomysł budowy basenu w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama