Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Ruszają przygotowania do Dnia Europy

Wielu naszych czytelników uwielbia zimę, ale zapewne są i tacy, którzy z niecierpliwością czekają już na cieplejsze dni. W oczekiwaniu na wiosnę można zaangażować się w przygotowania do Dnia Europy. W Urzędzie Miejskim w Słubicach czekają na ciekawe inicjatywy.

de2016 022

Wspólne słubicko-frankfurckie święto odbędzie się 9 maja 2017 roku. Razem z sąsiadami zza Odry będziemy bawić się już po raz siódmy, tym razem pod hasłem „Wspólnie kształtować Europę ”. Każdy, kto ma pomysł na ciekawe uczczenie tego święta, może zgłosić swoją propozycję lub gotowy projekt do słubickiego magistratu.

- Dla mieszkańców to okazja, aby doświadczyć Europy w Dwumieście i zająć się tematem związanym z Unią Europejską. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania jak wygląda Europa i w jaki sposób chcemy ją wspólnie w przyszłości kształtować - również z punktu widzenia aktualnych wyzwań - informuje Iwona Karaban z Urzędu Miejskiego w Słubicach, koordynatorka wydarzenia.

Dzień Europy

Co roku obchody Dnia Europy gromadzą setki uczestników. Podczas ostatniej edycji mieliśmy aż 33 wydarzenia, począwszy od prezentacji filmowych i dyskusji, poprzez polsko-niemiecką wycieczkę rowerową, aż po wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, jak warsztaty, gry oraz poszukiwanie ukrytego skarbu.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w organizację słubicko-frankfurckiego święta, mogą kontaktować się z Iwoną Karaban: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / tel. 95 737 20 64. Termin zgłaszeń upływa 15 lutego 2017 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama