Słubice: 21 listopada 2017   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Prawosławni świętują Boże Narodzenie

W najbliższy weekend Boże Narodzenie będą świętować chrześcijanie wyznania prawosławnego. W Słubicach również jest obecna ta społeczność. W cerkwi przy ul. Krzywoustego zaplanowano nabożeństwa oraz czuwanie modlitewne.

prawoslawie
Prawosławni obchodzą Boże Narodzenie 7 stycznia (fot. archiwum)

Do wspólnego przeżywania świąt zaprasza Prawosławna Parafia Opieki Przenajświętszej Bogarodzicy w Słubicach. Całonocne czuwanie przy ołtarzu rozpocznie się 6 stycznia o godz. 22. Dwie godziny później odbędzie się pasterka. W drugi dzień świąt (niedziela) liturgię zaplanowano o godz. 10.30.

Grup chrześcijan wyznania prawosławnego jest w Słubicach coraz liczniejsza, obecnie to około 1000 osób. Są wśród nich nie tylko rodowici słubiczanie, ale i sporo przybyszów z różnych części Europy - Ukrainy, Rumunii, Mołdawi, Rosji, a także Niemiec.

Nabożeństwa cieszą się sporym zainteresowaniem. Regularnie bierze w nich udział ponad 100 osób. Msze odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.30. Parafianie spotykają się także na czuwaniach modlitewnych, które organizowane są w co drugą sobotę miesiąca o godz. 17.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama