Słubice: 26 kwietnia 2018   |   Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
reklama
reklama

Prawosławni świętują Boże Narodzenie

W najbliższy weekend Boże Narodzenie będą świętować chrześcijanie wyznania prawosławnego. W Słubicach również jest obecna ta społeczność. W cerkwi przy ul. Krzywoustego zaplanowano nabożeństwa oraz czuwanie modlitewne.

prawoslawie
Prawosławni obchodzą Boże Narodzenie 7 stycznia (fot. archiwum)

Do wspólnego przeżywania świąt zaprasza Prawosławna Parafia Opieki Przenajświętszej Bogarodzicy w Słubicach. Całonocne czuwanie przy ołtarzu rozpocznie się 6 stycznia o godz. 22. Dwie godziny później odbędzie się pasterka. W drugi dzień świąt (niedziela) liturgię zaplanowano o godz. 10.30.

Grup chrześcijan wyznania prawosławnego jest w Słubicach coraz liczniejsza, obecnie to około 1000 osób. Są wśród nich nie tylko rodowici słubiczanie, ale i sporo przybyszów z różnych części Europy - Ukrainy, Rumunii, Mołdawi, Rosji, a także Niemiec.

Nabożeństwa cieszą się sporym zainteresowaniem. Regularnie bierze w nich udział ponad 100 osób. Msze odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.30. Parafianie spotykają się także na czuwaniach modlitewnych, które organizowane są w co drugą sobotę miesiąca o godz. 17.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama