Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Zgubiony portfel i 1000 euro wróciły do właściciela

Mieszkankę gminy Cybinka można stawiać za wzór godny naśladowania. Znaleziony tuż przed świętami portfel oddała policjantom. Dzięki uczciwości kobiety prawie 1000 euro i dokumenty wróciły do rąk właściciela.

Kobieta zgłosiła się na posterunek policji w Cybince 22 grudnia. Znalazła portfel w okolicy przystanku PKS, a znalezisko zgłosiła policjantom. Zguba leżała w rowie, a w środku znajdowały się dokumenty i karty bankowe. W tym samym miejscu były porozrzucane pieniądze, które najprawdopodobniej wypadły z portfela.

55-latka pozbierała banknoty - prawie 1000 euro - i wraz z portfelem oddała policjantom. Kobieta prosiła funkcjonariuszy o przekazanie zguby właścicielowi. Podkreślała, że na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy i dokumentów. Policjanci szybko nawiązali kontakt z właścicielem portfela. 28-letni mieszkaniec Włocławka nie krył radości, był bardzo wdzięczny znalazczyni.

- Postawa, jaką wykazała się kobieta, powinna być wzorem dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Takie zachowanie powinno być normą, lecz w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze. Tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania - poinformowała Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest niezgodne z prawem. Kwalifikuje się je jako przywłaszczenie mienia, za co grozi kara więzienia nawet do lat 3.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama