Słubice: 18 lutego 2018   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Zgubiony portfel i 1000 euro wróciły do właściciela

Mieszkankę gminy Cybinka można stawiać za wzór godny naśladowania. Znaleziony tuż przed świętami portfel oddała policjantom. Dzięki uczciwości kobiety prawie 1000 euro i dokumenty wróciły do rąk właściciela.

Kobieta zgłosiła się na posterunek policji w Cybince 22 grudnia. Znalazła portfel w okolicy przystanku PKS, a znalezisko zgłosiła policjantom. Zguba leżała w rowie, a w środku znajdowały się dokumenty i karty bankowe. W tym samym miejscu były porozrzucane pieniądze, które najprawdopodobniej wypadły z portfela.

55-latka pozbierała banknoty - prawie 1000 euro - i wraz z portfelem oddała policjantom. Kobieta prosiła funkcjonariuszy o przekazanie zguby właścicielowi. Podkreślała, że na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy i dokumentów. Policjanci szybko nawiązali kontakt z właścicielem portfela. 28-letni mieszkaniec Włocławka nie krył radości, był bardzo wdzięczny znalazczyni.

- Postawa, jaką wykazała się kobieta, powinna być wzorem dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Takie zachowanie powinno być normą, lecz w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze. Tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania - poinformowała Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest niezgodne z prawem. Kwalifikuje się je jako przywłaszczenie mienia, za co grozi kara więzienia nawet do lat 3.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama