Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Kibice Polonii pomogli rodakom na kresach (foto)

Kibice słubickiej Polonii podsumowali akcję świątecznej pomocy dla Polaków na Litwie. Przed świętami zorganizowali zbiórkę pieniędzy i kupili paczki żywnościowe. Tuż po Bożym Narodzeniu nasi rodacy z kresów wschodnich przesłali im wzruszające podziękowanie.

Pomoc kibiców

Kibice rozpoczęli zbiórkę jeszcze w listopadzie, a 1 grudnia podsumowali ją na swoim profilu facebookowym. Dzięki szczodrości fanów Polonii Słubice udało się zebrać 1050 złotych. Za tę kwotę kupiono między innymi trwałą żywność, olej, kawę, herbatę czy słodycze.

Ze wszystkich produktów przygotowano osiem paczek. Dodatkowo w każdej z nich znalazł się opłatek. Paczki zostały zawiezione do firmy kurierskiej do Poznania, a stamtąd 15 grudnia wyruszyły w docelową podróż na Litwę. Trafiły m.in. do Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie.

Kibice nie pozostali bez wieści od osób, do których trafiły ich podarunki. W podziękowaniu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci z polskich rodzin.

- Dziękujemy kibicom Polonii Słubice za ufundowane dary na potrzeby szkoły, za chęć niesienia pomoci i hojne serce. Wszyscy doceniamy Państwa działanie i wsparcie jakim otoczyliście naszą placówkę - napisali na dyplomie przedstawiciele szkoły.

Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez kibiców (dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama