Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Dziupla wiceliderem ekologii

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych otrzymała tytuł "Wicelidera Ekologii" w województwie lubuskim. To prestiżowe wyróżnienie ekologom ze Słubic przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

dziupla2
Działalność "Dziupli" w dużej mierze skierowana jest do dzieci

Do plebiscytu pt. "Wybieramy lidera ekologii w gminie" zorganizowanego przez WFOŚiGW zgłoszono w tym roku 20 kandydatur. Celem konkursu było wyróżnienie realizatorów najcenniejszych działań ekologicznych w całym województwie lubuskim. Fundacja ze Słubic została wybrana jednym z czterech równorzędnych wiceliderów w kategorii gmin od 5 do 25 tys. mieszkańców.

- Fundacja została nominowana przez Gminę Słubice za prowadzenie od 2013 roku efektywnej i różnorodnej w formach edukacji przyrodniczej dla naszych mieszkańców - wyjaśnia Beata Bielecka, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Czym zajmuje się Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych? Organizuje m.in. cykliczne "Spotkania z przyrodą" oraz "Wieczory podróżnicze" na których zaproszeni goście opowiadają o swoich podróżach po świecie. Działacze "Dziupli" stoją także za warsztatami przyrodniczymi "Dziki sąsiad" na temat życia zwierząt i ptaków w środowisku miejskim oraz cyklem zajęć "Poznajemy ekosystemy" poszerzających wiedzę uczniów słubickich szkół podstawowych.

Fundacja Dziupla
Liderka fundacji Natalia Duer (w środku)

Od lipca 2016 roku fundacja realizuje projekt utworzenia "Mobilnego Ośrodka Edukacji Przyrodniczej". Współuczestniczy również w projektach edukacyjnych inicjowanych przez gminę Słubice, m.in. w roli doradcy merytorycznego lub wykonawcy programów ekologicznych takich jak "Ptaki Słubic", "Zgnieć śmieć" czy "Bądź Ekosłubiczaninem".

W nagrodę za swoją działalność przyrodnicy ze Słubic otrzymali dyplom honorowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparcie finansowe przyznane przez prezesa funduszu w wysokości 3 tys. złotych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama