Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Piernikowe serca znów dodały nadziei

Za nami charytatywna akcja "Serce za serce" organizowana przez Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Słubiczanie po raz kolejny okazali się bardzo hojni i na rzecz potrzebujących przekazali ponad 6 tys. złotych. W zamian otrzymali piernikowe serca.

Serce za serce
Słubiczanie po raz kolejny okazali się hojni (fot. archiwum)

Na czym polegała cała akcja? Wszystko zaczęła się od pieczenia pierników, w które zaangażowały się dzieci i młodzież ze słubickich szkół. W szykowaniu świątecznych smakołyków pomagali im rodzice i nauczyciele, a całość koordynował Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Tak przygotowane słodkości trafiły do wybranych grup wolontariuszy, którzy rozdawali je mieszkańcom Słubic w zamian za dobrowolne datki.

Pieniądze zbierano po wszystkich mszach świętych w dwie wybrane niedziele. 11 grudnia kwestowamo w kościele Ducha Świętego, a tydzień później wolontariusze z puszkami odwiedzili kościół NMP Królowej Polski. Przy organizacji zbiórek pomogli obaj proboszczowie - ks. Henryk Wojnar i ks. Tomasz Partyka.

Do puszek wpadła rekordowa kwota 6060 zł i 1 grosz. To o prawie dwa tysiąc złotych więcej niż roku temu. Cała zebrana kwota została już wpłacona na konto hospicjum i zostanie przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych placówki.

O podsumowanie akcji poprosiliśmy Przemysława Szewielińskiego, szefa Hospicjum św. Wincentego a'Paulo w Słubicach.

- Akcja "Serce za serce" po raz kolejny udowodniła, że słubiczanie mają dobre serca. Do mieszkańców naszego miasta trafiły pierniki przygotowywane z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. W zamian otrzymaliśmt datki, które pozwolą nam zadbać o naszych podopiecznych i dadzą nadzieję godne przeżywanie swojej choroby. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, zarówno ofiarodawcom jak i wolontariuszom, serdecznie dziękuję. Korzystając z okazji w imieniu naszego hospicjum życzymy zdrowych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia - powiedział w rozmowie z naszą redakcją.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama