Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Mikołaje z Falubazu pomogły dzieciom (foto)

O potrzebujących i chorych dzieciach pamiętali kibice Falubazu Zielona Góra. Fani żużla jak co roku zorganizowali "Falubazowe Mikołajki, czyli świąteczną akcję z prezentami. Dzięki ich zaangażowaniu paczki trafiły do dzieci w całym woj. lubuskim, także do Słubic i Cybinki.

Falubazowe Mikołajki

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w listopadzie. Za pośrednictwem klubowej strony internetowej Falubaz.com Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Falubaz" prowadziło aukcje atrakcyjnych sportowych pamiątek. Można było wylicytować m.in. kewlar Piotra Protasiewicza, gadżety Patryka Dudka, koszulkę reprezatacji piłkarzy ręcznych czy koszulkę Arkadiusza Milika.

Z aukcji zebrano przeszło 48 tys. złotych. Za uzyskane w ten sposób pieniądzie kibice przygotowali klubowe gadżety, które trafiły do świątecznych paczek. Z kolei słodycze i pozostałe artykuły spożywcze zbierano w marketach. Puszki były wystawione także w Słubicach. Zbiórkę w naszym mieście wsparła także Foliarex, która przekazała dodatkowe środki finansowe na zakup słodkości dla maluchów.

Na terenie powiatu słubickiego akcję przeprowadził klub kibica FC Słubice w składzie: Michał Wewiórski, Patrycja Wewiorska, Mateusz Piekut i Michał Wroniewicz. Swoja pomocą wsparli ich także Rafał Rogalski oraz Paweł Ratkiewicz.

Kibice odwiedzili oddział dziecięcy w szpitalu w Słubicach oraz placówkę opiekuńczo-wychowawczą Nasza Chata w Cybince. Wszystkie maluchy otrzymały paczki z rąk Mikołaja, któremu towarzyszyła także klubowa maskotka - MotoMysz. Dzięki ich obecnośći na twarzach dzieci zagościł uśmiech i choć na chwilę mogły zapomnieć o trapiących je chorobach i problemach.

- W tym roku udało nam się obdarować ponad 2200 dzieci domów dziecka, szpitali, świetlic i biednych domów. W paczkach oprócz słodyczy znalazły się gadżety klubowe czapki, vlepki oraz smycze. Uśmiech każdego z tych dzieci było dla nas najlepszym podziękowaniem za bożonarodzeniowe paczki. Za rok ponownie ich odwiedzimy - podsumował Michał Wewiórski z klubu kibica.

Poniżej galeria zdjęć udostępniona naszej redakcji przez kibiców Falubazu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama