Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Będa protestować w obronie wolnych mediów i demokracji

Fala protestów, która rozpoczęła się w całej Polsce po wydarzeniach w nocy z 16 na 17 grudnia, dotarła także do Słubic. We wtorek na placu Przyjaźni odbędzie się manifestacja w obronie wolnych mediów i demokracji.

wolne media_protest_bg

Manifestację organizują przedstawiciele lokalnych władz czterech opozycyjnych partii - .Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dlaczego chcą protestować? Wg nich wydarzenia do jakich doszło w Sejmie, a także przed jego siedzibą, są kolejnym krokiem w kierunku państwa autorytarnego, które ma mieć obywateli pod kontrolą.

- Mimo dzielących nas różnic, czasem odmiennych pomysłów na funkcjonowanie naszego państwa, województwa, powiatu i gminy, chcemy wyrazić swój sprzeciw dla działań Prawa i Sprawiedliwości z marszałkiem Kuchcińskim i prezesem Kaczyńskim na czele. (...) Swoją kontrolę nad demokratycznie wybranym rządem możemy realizować między innymi przez dostęp do informacji z Sejmu, który zapewniają nam media obecne w gmachu Parlamentu. Ograniczenie tego prawa to zamach na fundamenty demokracji, o którą tak długo walczyły poprzednie pokolenia Polaków. Pokażmy, że jesteśmy razem - apelują organizatorzy.

Protest w Słubicach ma charakter otwarty. Rozpocznie się o godz. 15.30 i potrwa do godz. 17. Jego inicjatorzy zapraszają do wspólnego pikietowania wszystkich mieszkańców powiatu słubickiego, przedstawicieli lokalnych organizacji, partii i stowarzyszeń. Zaproszenie skierowali także do władz samorządowych.

- Prosimy Państwa o przybycie i wyrażenie solidarności z całą protestującą opozycją w obronie wolności i demokracji w Polsce - zachęcają Mariusz Dubacki (.Nowoczesna), Leszek Bajon (PO), Leopold Owsiak (PSL) oraz Robert Włodek (SLD).

Termin: 20.12.2016, godz. 15:30. Miejsce: plac Przyjaźni, Słubice.

---

AKTUALIZACJA! Ze względu na tragedię w Berlinie, organizatorzy postanowili odwołać protest. Manifestacja prawdopodobnie odbędzie się po świętach. Wkrótce więcej informacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama