Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Złodziej złomu wpadł w ręce policji

Policjanci z Rzepina wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali złodzieja, który grasował na terenie ogródków działkowych. Udało się go namierzyć dzięki kontroli w skupie złomu. Właściciele altanek nawet nie zorientowali się, że zostali okradzeni.

zlom kontrola

Trwające od niedawna wzmożone kontrole punktów skupu złomu, o których informowaliśmy w naszej poprzedniej publikacji, dają wymierne efekty. 12 grudnia rzepińscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei po raz kolejny odwiedzili jedno z takich miejsc. W skupie natrafili m.in. na taczki, furtki i inne elementy metalowe. Uznali, że przedmioty pochodzą z kradzieży.

Dociekliwość mundurowych pozwoliła na szybkie, bo jeszcze tego samego dnia, zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 26-latni mieszkaniec Rzepina. Właściciele ogródków nawet jeszcze nie wiedzieli, że zostali okradzeni.

Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty kradzieży z ogródków działkowych. Łączna wartość strat oszacowana przez policję to 3 tysiące złotych. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do kradzieży, za którą grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama