Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Młodzi poznali edukacyjne możliwości (foto)

Za nami Targi Edukacji i Pracy, które już po raz siódmy odbyły się w Collegium Polonicum. Oferty ponad 50 wystawców obejrzało blisko 700 osób - głównie młodzież szkolna i wchodząca na rynek pracy.

Targi Edukacji i Pracy

Jubileuszowa edycja cieszyły się sporym zainteresowaniem. Frekwencja dopisała szczególnie jeśli chodzi o edukację. W murach Collegium Polonicum zameldowali się uczniowie wszystkich szkół z terenu powiatu słubickiego, a nawet goście ze Strzelec Krajeńskich i Krosna Odrzańskiego.

Kto na nich czekał? Swoje stoiska miały przede wszystkim placówki edukacyjne - szkoły ponadgimnazjalzne i uczelnie wyższe. Były też szkoły zawodowe i językowe. Słubice odwiedzili m.in. przedstawiciele AWF Gorzów, Akademii Morskiej w Szczecinie i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Ci ostatni zaskoczyli ciekawą prezentacją z dronami, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród męskiej cześci odwiedzających.

Na czwartkowej imprezie pojawili się też potencjalni pracodawcy, nierzadko z konkretnymi ofertami pracy. Można było znaleźć zatrudnienie m.in. jako kierowca, spedytor, magazynier czy pracownik techniczny. Swoimi ofertami kusili m.in. Poczta Polska, Lidl, Promedica24 czy Eurohurt, a do wstępowania w swoje szeregi zachęcali pogranicznicy, strażacy i celnicy.

Targi Edukacji i Pracy

Ważną częścią targów były warsztaty tematyczne przygotowane przez kadrę naukową z Collegium Polonicum.

- Młodzi ludzie chętnie brali w nich udział. Wspólnie postaraliśmy się, aby tematyka była ciekawa, a sposób prowadzenia aktywny i angażujący samych uczestników. Na chętnych czekało aż 15 warsztatów o bardzo zróżnicowanej tematyce. Od chemicznych eksperymentów, przez pytania na temat rozwoju osobistego i współczesną demokrację, po nowoczesne metody w nauce języka obcego - pokreśla Sylwia Cor, koordynatorka Targów Edukacji i Pracy.

Zwieńczeniem dnia była debata oksfordzka zorganizowana przez Europe Direct. Pod okiem ekspertów uczniowie z Gimnazjum nr 1 i 2 w Słubicach dyskutowali na temat walki z problemem handlu ludźmi w Unii Europejskiej. Uzupełniem programu targów był konkurs językowy, w którym można było sprawdzić swoje umiejętnosci z języka angielskiego i niemieckiego.

Jak podkreślali sami uczestnicy, targi były dobrą okazja do poznania regionalnej oferty edukacyjnej (także z Niemiec), nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami czy znalezienia miejsca praktyk czy stażu.

Organizatorzy Targów Edukacji i Pracy: Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze, Młodzieżowe Centrum Kariery w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach i Collegium Polonicum w Słubicach.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama