Słubice: 17 sierpnia 2018   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Młodzi poznali edukacyjne możliwości (foto)

Za nami Targi Edukacji i Pracy, które już po raz siódmy odbyły się w Collegium Polonicum. Oferty ponad 50 wystawców obejrzało blisko 700 osób - głównie młodzież szkolna i wchodząca na rynek pracy.

Targi Edukacji i Pracy

Jubileuszowa edycja cieszyły się sporym zainteresowaniem. Frekwencja dopisała szczególnie jeśli chodzi o edukację. W murach Collegium Polonicum zameldowali się uczniowie wszystkich szkół z terenu powiatu słubickiego, a nawet goście ze Strzelec Krajeńskich i Krosna Odrzańskiego.

Kto na nich czekał? Swoje stoiska miały przede wszystkim placówki edukacyjne - szkoły ponadgimnazjalzne i uczelnie wyższe. Były też szkoły zawodowe i językowe. Słubice odwiedzili m.in. przedstawiciele AWF Gorzów, Akademii Morskiej w Szczecinie i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Ci ostatni zaskoczyli ciekawą prezentacją z dronami, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród męskiej cześci odwiedzających.

Na czwartkowej imprezie pojawili się też potencjalni pracodawcy, nierzadko z konkretnymi ofertami pracy. Można było znaleźć zatrudnienie m.in. jako kierowca, spedytor, magazynier czy pracownik techniczny. Swoimi ofertami kusili m.in. Poczta Polska, Lidl, Promedica24 czy Eurohurt, a do wstępowania w swoje szeregi zachęcali pogranicznicy, strażacy i celnicy.

Targi Edukacji i Pracy

Ważną częścią targów były warsztaty tematyczne przygotowane przez kadrę naukową z Collegium Polonicum.

- Młodzi ludzie chętnie brali w nich udział. Wspólnie postaraliśmy się, aby tematyka była ciekawa, a sposób prowadzenia aktywny i angażujący samych uczestników. Na chętnych czekało aż 15 warsztatów o bardzo zróżnicowanej tematyce. Od chemicznych eksperymentów, przez pytania na temat rozwoju osobistego i współczesną demokrację, po nowoczesne metody w nauce języka obcego - pokreśla Sylwia Cor, koordynatorka Targów Edukacji i Pracy.

Zwieńczeniem dnia była debata oksfordzka zorganizowana przez Europe Direct. Pod okiem ekspertów uczniowie z Gimnazjum nr 1 i 2 w Słubicach dyskutowali na temat walki z problemem handlu ludźmi w Unii Europejskiej. Uzupełniem programu targów był konkurs językowy, w którym można było sprawdzić swoje umiejętnosci z języka angielskiego i niemieckiego.

Jak podkreślali sami uczestnicy, targi były dobrą okazja do poznania regionalnej oferty edukacyjnej (także z Niemiec), nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami czy znalezienia miejsca praktyk czy stażu.

Organizatorzy Targów Edukacji i Pracy: Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze, Młodzieżowe Centrum Kariery w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach i Collegium Polonicum w Słubicach.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama