Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Kampania referendalna na finiszu - ile zebrano podpisów?

Czy odbędzie się referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu Słubickiego? Inicjatorzy tego pomysłu mają coraz mniej czasu na zebranie wymaganej ilości podpisów. Wg podanych przez nich informacji, do tej pory akcję poparło niespełna 3 tysiące osób.

referendum podpisy

Choć grupa referendalna nie podaje dokładnej liczby, w wydanym 14 listopada oświadczeniu jej przedstawiciele piszą, że "zbliżają się do trzeciego tysiąca". Aby referendum się odbyło, inicjatywę musi poprzeć minimum 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu słubickiego. Zgodnie z informacją przekazaną przez Komisarza Wyborczego w Gorzowie Wlkp. to 3692 osób. Na zebranie takiej liczby podpisów inicjatorzy mają czas do 3 grudnia.

Na razie zbiórka trwa. Grupa, w której są także obecni radni (Krystyna Skubisz, Tomasz Stupienko i Robert Tomczak), do tej pory spotykała się z mieszkańcami w wielu miejscach publicznych na terenie Słubic. Podpisów szukała również w okolicznych sołectwach i najważniejszych miejscowościach naszego powiatu. Teraz wolontariusze odwiedzają słubiczan w domach i mieszkaniach. To ostatnie stało się nawet przyczyną ostrej dyskusji na kilku forach internetowych, także na naszej stronie - LINK.

We wspomnianym oświadczeniu, które nasza redakcja otrzymała od pełnomocnika akcji R. Tomczaka, znajdziemy wyjaśnienie powodów takiej formy zbierania podpisów i odpowiedź na padające w przestrzeni internetowej zarzuty. Poniżej skan dokumentu.

oswiadczenie podpisy

Więcej o akcji zbierania podpisów w sprawie referendum dotyczącego odwołania Rady Powiatu Słubickiego znajdziecie w naszej poprzedniej publikacji - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama