Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Jest plac zabaw przy ul. Konstytucji - rodzice walczą dalej
reklama
reklama

Jest plac zabaw przy ul. Konstytucji - rodzice walczą dalej

W niedzielę opublikowaliśmy informacje o apelu rodziców w sprawie budowy placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja. Na drugi dzień wstawiono odnowione urządzenia z placu zabaw przy os. Słowiańskim. To jednak nie koniec sprawy.

plac zabaw Moskwa

Przypomnijmy, 13 czerwca grupa mieszkańców tzw. "Moskwy" nagłośniła w internecie, w tym na naszym forum, temat zniszczonego placu zabaw. Apelowali do burmistrza o budowę nowego miejsca do zabawy dla dzieci oraz poinformowali o rozpoczęciu zbiórki podpisów wśród mieszkańców Słubic.

Kilka dni później nagrali filmik ze swoim przesłaniem. Całość została opublikowana w minioną niedzielę, a już w poniedziałek rano na plac wjechała ekipa remontowa, która usunęła stare i zniszczone urządzenia. W ich miejsce wstawiono odnowione urządzenia z placu zabaw w centrum Słubic, znajdującego się przy os. Słowiańskim.

Tego samego dnia udaliśmy się na miejsce, by sprawdzić sytuację. Udało nam się porozmawiać z Ireneuszem Woźniakiem, prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, firmy która zajęła się remontem placu zabaw.

- Burmistrz już wcześniej postanowił, że wykorzysta urządzenia ze starego, zdemontowanego placu zabaw. Całość została przez nas odnowiona, odmalowana, wymieniliśmy wszystkie deski, naprawiliśmy uszkodzenia. Teren pod plac wysypaliśmy piaskiem. Dzięki temu za kwotę kilkakrotnie niższą niż kupno nowego placu zabaw, okoliczne dzieci będą miały porządne i bezpieczne miejsce do zabawy - wyjaśnił nam I. Woźniak.

Czy to koniec sprawy? Raczej nie, bo choć rodzice doceniają gest burmistrza, to jednak ich zdaniem nie wszystko jest do końca tak jak być powinno. Ich zdaniem brakuje przede wszystkim urządzeń dla najmłodszych dzieci.

- Dziękujemy za domki, cieszymy się z tego. Jednak zostały zapomniane maluchy w wieku 3-5 lat. Brak jest huśtawek, karuzeli czy bujaków na sprężynie. Pan burmistrz zastosował tzw. półśrodek, więc nadal zachęcam wszystkich do podpisywania petycji - poinformowała Aleksandra Kołek z Grupy Pomagamy, która wspiera inicjatywę.

Zainteresowane osoby mogą podpisywać petycję w sklepie spożywczym przy skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Mieszka I oraz w magazynku Grupy Pomagamy przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji (wtorki i czwartki w godz. 16-19). Inicjatorzy akcji docierają też do mieszkańców indywidualnie. Podpisy będą zbierane do końca czerwca, później gotowa lista ma trafić na biurko burmistrza Tomasza Ciszewicza.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama