Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Muszkieterowie zapraszają na zbiórkę krwi

16 czerwca na parkingu przed supermarketem Intermarché odbędzie się zbiórka krwi. W godzinach 10-15 na wszystkich chętnych krwiodawców będzie czekać ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zbiórka w Słubicach jest częścię ogólnopolskiej kampanii pt. "Zbieramy krew dla Polski" organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. Krew oddana podczas czwartkowej akcji trafi do szpitali w naszym regionie.

- Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg
- wyjaśnia Renata Kawka z Polskiego Czerwonego Krzyża.

zbiorka krwi muszkieterowie

Jak przygotować się do oddania krwi?

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

Co dla krwiodawców?

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórkom krwi oraz kampanii edukacyjnej mają towarzyszyć dodatkowe atrakcji, a wśród nich m.in. nauka pierwszej pomocy, rozmaite konkursy i quizy.

Akcja "Zbieramy krew dla Polski" trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Jak do tej pory zebrano łącznie prawie 12 tys. litrów krwi. Patronat honorowy nad akcją objęło Narodowe Centrum Krwi.

Termin: 16.06.2016, godz. 10:00-15:00. Miejsce: parking przed Intermarché.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama