Słubice: 16 lipca 2018   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama
reklama

Poniedziałek dniem darmowych porad prawnych

Już w najbliższy poniedziałek Kancelaria Adwokacka Celej, Adamski Spółka Partnerska z Zielonej Góry otworzy swoją filię w Słubicach. W naszym mieście będą świadczyć usługi prawne, w tym także darmowe porady dla mieszkańców.

adwokaci slubice

Powstanie nowej kancelarii prawnej to dobra okazja do krótkiej rozmowy. Założyciel Dariusz Celej opowiedział nam, co wyróżnia jego kancelarię i dlaczego zdecydował się bezpłatnie pomagać mieszkańcom Słubic.

Usługi prawne za darmo? To brzmi interesująco. Skąd pomysł na takie rozwiązanie?

Kancelarię prowadzę od 2005 roku. Aktualnie udało mi się zebrać zgrany zespół prawników i wspólnymi siłami świadczymy kompleksowe usługi prawne dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców krajowych i zagranicznych. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, a przede wszystkim podwyższyć świadomość prawną społeczeństwa przy użyciu naszej wiedzy i doświadczenia. To właśnie z tego powodu postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty dzień darmowych porad prawnych. Począwszy od 9 maja 2016 roku, w poniedziałki, każdy klient kancelarii będzie miał możliwość uzyskania darmowej porady prawnej.

Jak w ogóle ocenia Pan świadomość prawną Polaków?

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. Mimo to jednak, większość ludzi traktuje poradę prawną jako ostateczność poszukując pomocy samodzielnie w Internecie. Adwokat jest wzywany na sam koniec, gdy postępowanie sądowe jest w toku i nie ma możliwości polubownego bądź najmniej uciążliwego załatwienia sprawy. Ludzie powinni zrozumieć, że prawnik jest przede wszystkim głosem doradczym, że jest pomocny zarówno przy prowadzeniu firmy, planowaniu jej strategii, jak i przy stawianiu pierwszych kroków na rynku przedsiębiorców. To właśnie dlatego chcemy udzielać darmowych porad prawnych licząc na to, że uda nam się nieco zmniejszyć powszechne, aczkolwiek niczym nieuzasadnione obawy związane z wizytą u adwokata.

Jakimi klientami zajmujecie się Państwo częściej? Zwykłym "Kowalskim" czy raczej dużymi korporacjami?

Jesteśmy przygotowani na obsługę każdego klienta, zarówno osoby fizycznej jak i przedsiębiorców każdej branży, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Każdy klient jest dla nas tak samo ważny, jedynie współpraca przebiega nieco inaczej. Dla spółek pracujemy jako eksperci prawni zapewniając bieżącą obsługę prawną przedsiębiorstwa. Prowadzimy sporne sprawy, uczestniczymy w transakcjach, przeprowadzamy restrukturyzacje. Osobom fizycznym pomagamy w każdej zleconej nam sprawie. Tak naprawdę nie ma znaczenia kim jest nasz klient, ważne jest, że ma on problem prawny, a my musimy go rozwiązać tak, aby był usatysfakcjonowany.

A jakie sprawy prowadzicie Państwo najczęściej? Z reguły każda kancelaria specjalizuje się w wybranej, konkretnej dziedzinie prawa.

Każdy z nas specjalizuje się w innej dziedzinie prawa, dlatego oferujemy bardzo wszechstronną pomoc prawną. Ja specjalizuję się w prawie gospodarczym i upadłościowym, mój wspólnik adwokat Wiesław Adamski specjalizuje się w sprawach związanych z prawem cywilnym oraz prawem pracy. Współpracująca z nami egzaminowana aplikantka adwokacka Anna Winnicka – Skalniak zajmuje się zagadnieniami związanymi z prawem rodzinnym oraz prawem karnym i karnym skarbowym. Oprócz specjalizacji mamy także swoje prywatne zainteresowania. Wiesław interesuje się prawem sportowym, Anna prawem łowieckim. Zapewniam, że bardzo dobrze znamy obowiązujące regulacje prawne. Dodatkowym atutem jest fakt, iż nasze usługi świadczone są w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.

Dlaczego akurat Słubice?

Może zabrzmi to banalnie, ale lubię to miasto. Uważam, że jest rozwojowe i dostrzegam w nim pewien potencjał. Duża strefa ekonomiczna, bliskość granicy polsko – niemieckiej to główne czynniki, które mogą wpłynąć na nasz rozwój tutaj. Tak jak już wspomniałem obsługujemy klientów polskich i zagranicznych, liczymy na owocną współpracę z mieszkańcami pogranicza. Pragnę także zauważyć, że jako kancelaria wciąż się rozwijamy. Planujemy systematycznie powiększać nasz zespół, a obecność renomowanej uczelni prawniczej może nam w tym pomóc.

Dziękuję za rozmowę.

---

adwokaci slubice biuro

Biuro kancelarii mieści się przy ul. Przyjaźni 28 (II piętro) w Słubicach. Godziny otwarcia: poniedziałki, środy oraz piątki od 09:00 do 15:00. Mile widziany wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 500 044 472.

Więcej informacji www.infoadwokat.pl
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama