Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Milionowy pasażer transgranicznej linii autobusowej

10 marca transgraniczną linią autobusową łączącą Frankfurt i Słubice przejechał milionowy pasażer. Wyjątkowym podróżnym okazała się pani Urszula ze Słubic. W autobusie czekała na nią niespodzianka.

autobus Słubice
Autobus linii 983 (fot. archiwum)

Pani Urszula wsiadła do autobusu o godz. 5:39 na przystanku autobusowym przy Placu Frankfurckim w Słubicach. W środku czekał na nią Wolfgang Worf, szef Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej we Frankfurcie (SVF). Zaskoczona kobieta otrzymała od prezesa upominek oraz specjalny dyplom upamiętniający to wydarzenie.

- Chcemy podziękować wszystkim dotychczasowym i przyszłym pasażerom, którzy są przyczyną sukcesu polsko-niemieckiego połączenia autobusowego pokonującego granicę. Cieszymy się już na powitanie 2-milionowego pasażera - przekazała naszej redakcji Magdalena Warchoł z SVF.

Linia autobusowa łącząc Słubic i Frankfurt została uruchomiona 9 grudnia 2012 roku po wielu miesiącach przygotowań i formalnych procedur, które oparły się nawet o ówczesne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Funkcjonuje dzięki podpisaniu umowy między gminą Słubice, a frankfurcką spółką komunikacyjną SVF. Łączy dworzec kolejowy we Frankfurcie nad Odrą ze słubickim placem Bohaterów.

Jak informuje niemiecki przewoźnik, linia cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów. Średnio podróżuje nią ponad 800 osób dziennie. Niedawno został nawet wydany specjalny dwujęzyczny informator, w którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące rozkładu jazdy i funkcjonowania połączenia. Informator trafił do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy Słubic, jest też dostępny w wersji internetowej u nas na stronie.

POBIERZ INFORMATOR (pdf)
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama