Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Zmiany w zarządzie powiatu słubickiego

Tomasz Pisarek (PO) zrezygnował z członkostwa w zarządzie powiatu słubickiego i wystąpił z klubu radnych "Powiat Samorządowy 2014 - Platforma Obywatelska RP". O jego decyzji poinformował Leszek Bajon, szef struktur powiatowych PO.

Skan pisma sygnowanego datą 23.12.2015 otrzymaliśmy dziś na redakcyjnego emaila. Jednymi z powodów wystąpienia są - jak podaje sam T. Pisarek - brak realizacji porozumienie koalicyjnego oraz niejasny przepływ informacji.

Zobacz pełną treść pisma

Decyzja radnego oznacza, że rządząca koalicja utraciła większość w Radzie Powiatu i liczy obecnie 8 osób (wszystkich radnych jest 17). Wcześniej z klubu radnych odszedł też Witold Bocheński (również PO).

Za decyzją Tomasza Pisarka poszła cała Platforma Obywatelska. W tym samym dniu zarząd PO powiatu słubickiego podjął uchwałę zobowiązującą do takiej samej decyzji wszystkich obecnych członków PO i osoby startujące z listy PO w wyborach samorządowych.

- 23 grudnia podjęliśmy decyzję o wystąpieniu z koalicji - potwierdził Leszek Bajon w rozmowie z naszą redakcją. - Głównymi powodami są utrata zaufania do starosty oraz brak realizacji postanowień porozumienia koalicyjnego - podkreśla.

W zarządzie powiatu na stanowisku wicestarosty nadal pozostaje Tomasz Stupienko (PO). Oprócz niego w skład zarządu wchodzą Piotr Łuczyński (starosta), Ryszard Chustecki (społeczny członek zarządu) oraz Andrzej Skałuba (etatowy członek zarządu).

Czy to zapowiedź zmian w powiecie słubickim? Pierwsza "próba sił" już na początku stycznia. Radni po raz kolejny mają głosować nad odwołaniem starosty Piotra Łuczyńskiego (prawdopodobny termin sesji to 7 stycznia). Do odwołania starosty potrzeba 11 głosów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama