Słubice: 23 czerwca 2017   |   Imieniny: Wanda, Józef, Albin
reklama
reklama

Zmiany w zarządzie powiatu słubickiego

Tomasz Pisarek (PO) zrezygnował z członkostwa w zarządzie powiatu słubickiego i wystąpił z klubu radnych "Powiat Samorządowy 2014 - Platforma Obywatelska RP". O jego decyzji poinformował Leszek Bajon, szef struktur powiatowych PO.

Skan pisma sygnowanego datą 23.12.2015 otrzymaliśmy dziś na redakcyjnego emaila. Jednymi z powodów wystąpienia są - jak podaje sam T. Pisarek - brak realizacji porozumienie koalicyjnego oraz niejasny przepływ informacji.

Zobacz pełną treść pisma

Decyzja radnego oznacza, że rządząca koalicja utraciła większość w Radzie Powiatu i liczy obecnie 8 osób (wszystkich radnych jest 17). Wcześniej z klubu radnych odszedł też Witold Bocheński (również PO).

Za decyzją Tomasza Pisarka poszła cała Platforma Obywatelska. W tym samym dniu zarząd PO powiatu słubickiego podjął uchwałę zobowiązującą do takiej samej decyzji wszystkich obecnych członków PO i osoby startujące z listy PO w wyborach samorządowych.

- 23 grudnia podjęliśmy decyzję o wystąpieniu z koalicji - potwierdził Leszek Bajon w rozmowie z naszą redakcją. - Głównymi powodami są utrata zaufania do starosty oraz brak realizacji postanowień porozumienia koalicyjnego - podkreśla.

W zarządzie powiatu na stanowisku wicestarosty nadal pozostaje Tomasz Stupienko (PO). Oprócz niego w skład zarządu wchodzą Piotr Łuczyński (starosta), Ryszard Chustecki (społeczny członek zarządu) oraz Andrzej Skałuba (etatowy członek zarządu).

Czy to zapowiedź zmian w powiecie słubickim? Pierwsza "próba sił" już na początku stycznia. Radni po raz kolejny mają głosować nad odwołaniem starosty Piotra Łuczyńskiego (prawdopodobny termin sesji to 7 stycznia). Do odwołania starosty potrzeba 11 głosów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama