Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Motocykliści pojadą po raz ostatni

W sobotę po raz ostatni na torze motocrossowym w Słubicach spotkają się pasjonaci jazdy na motocyklach. Tor już wkrótce przestanie istnieć. Gmina Słubice nie przedłużyła dzierżawy działki najemcom z Automobilklubu Słubice.

tor motocrossowy Słubice

Tor powstał ponad 3 lata temu na działce wydzierżawionej motocyklistom przez burmistrza Tomasza Ciszewicza. Członkowie klubu wykonali go samodzielnie wkładając w to sporo czasu i pracy. Służył im jako miejsce do realizacji swoich motoryzacyjnych pasji. W kalendarz gminnych imprez na dobre wpisał się Piknik Motocrossowy, który organizowali co roku.

O torze zaczęło być głośno kilka miesięcy temu, po protestach okolicznych mieszkańców z osiedla Leśnego, którzy skarżyli się na zbyt duży hałas generowany przez motory. Sprawę poruszyliśmy w jednej z naszych publikacji.

Długo ważyły się losy toru, obie strony zbierały podpisy w swojej sprawie, doszło do spotkań i gorących dyskusji w Urzędzie Miejskim. Burmistrz zapowiadał nawet pomiary hałasu, które miały ustalić, czy w okolicy faktycznie jest za głośno.

Ostatecznie najemcom z Automobilklubu Słubice nie została przedłużona dzierżawa działki, co oznacza, że tor zostanie zamknięty.

4 lipca to ostatni dzień, kiedy będzie możliwość korzystania z toru. Motocrossowcy zapowiadają, że będą jeździć od świtu do zmierzchu. Do wspólnego jeżdżenia może przyłączyć się każda zainteresowana osoba. Tor znajduje się za stacją paliw Eko-Tank, przy drodze wylotowej ze Słubic w kierunku Zielonej Góry.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama