Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Masz ciekawy pomysł na projekt? Złoż wniosek w programie "Działaj Lokalnie"
reklama
reklama

Masz ciekawy pomysł na projekt? Złoż wniosek w programie "Działaj Lokalnie"

Od dzisiaj można składać wnioski do kolejnej, ósmej już edycji programu grantowego Działaj Lokalnie. Na realizację swoich pomysłów można otrzymać nawet 6000 złotych.

Program "Działaj Lokalnie" realizowany jest od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim aktywizacja lokalnych społeczności. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum jest jedną z ponad 60 lokalnych organizacji grantowych (LOG), które mogą organizować lokalne konkursy i przyznawać dofinansowanie. Od 2006 roku fundacja przyznała 59 dotacji na łączną kwotę 234 076 złotych.

Nabór wniosków do tegorocznej edycji programu potrwa do 24 maja 2013 roku i odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną. Beneficjenci będą mieli do dyspozycji specjalny generator wniosków, ponadto będzie można nadesłać "tradycyjny" wnioskek poprzez e-mail.

- W programie Działaj Lokalnie VIII wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej - informują organizatorzy.

Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje oraz tzw. grupy nieformalne, czyli grupa inicjatywna składająca się z trzech osób mających wspólny pomysł na działanie wpisujące się w idee programu.

W skali całego kraju program „Działaj Lokalnie" to już ponad 5.340 zrealizowanych projektów oraz ponad 23 miliony złotych przekazane w postaci dotacji. Zrealizowane inicjatywy opisane są na stronie www.dzialajlokalnie.pl w zakładce pod nazwą „Baza projektów".

Pliki do pobrania Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, pod numerem telefonu 95 75 92 389 lub 95 759 24 44, lub na stronie dl.fundacjacp.org. Portal Slubice24 jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama