Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przy Collegium Polonicum w Słubicach został utworzony Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy. Uroczyste podpisanie dokumentów powołujących placówkę do życia odbyło się 18 października w murach słubickiej uczelni.

Instytut to wspólna jednostka naukowo-badawcza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Głównym celem instytutu będzie realizacja projektów naukowo-badawczych w zakresie integracji europejskiej, regionów przygranicznych oraz problematyki porównawczej w aspekcie międzynarodowym i międzykulturowym.

podpisanie umowy

- W tym celu instytut będzie ubiegał się o uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych programach naukowo-badawczych, w szczególności w programach Unii Europejskiej. Rezultaty aktywności naukowo-badawczej Instytutu będą prezentowane i upowszechniane w formie krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych oraz opracowań naukowych, publikowanych zwłaszcza w planowanym czasopiśmie instytutu i w serii wydawniczej Collegium Polonicum w Słubicach - wyjaśnia Ewa Bielewicz-Polakowska, rzecznik prasowy uczelni.

Więcej informacji o Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym można znaleźć na stronie www.cp.edu.pl/instytut.

[fot. Collegium Polonicum]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2012-10-24 09:22
Hmm. Bardzo to pięknie wszystko poopisywane i bardzo intensywnie podkreślono w artykule naukowo-badawczą stronę przedsięwzięcia, naukowo-badawcze cele i jakie będą rezultaty naukowo-badawcze tego instytutu naukowo-badawczego etc.etc. Odnoszę wrażenie, że powstanie nowa jednostka, która będzie zasysać kasę unijną topiąc ją w półprywatnych , pseudonaukowych , nic nie znaczących działaniach ( głównie papierkowych ) i marnując na nic nie znaczące badania spraw nieważnych i z zasady nieistotnych. Czy ktoś mi może konkretnie powiedzieć - czym będzie się zajmował ten instytut i co to są te projekty naukowo-badawcze w zakresie integracji europejskiej bla, bla bla...? I o jaką kasę chodzi :oops: :-*
#2 FSL PL 2012-11-08 12:51
A moim zdaniem szefostwo Collegium Polonicum jak i sam UAM czy też Viadrina nie mają pomysłu na przyciągnięcie nowych studentów, stad inicjatywa zapchania Collegium Polonicum czymś innym.
Ciekaw jestem jaki kierunek zostanie w ogóle otwarty w następnym roku akademickim, bo w tym roku strasznie słabo to wygląda, Ochrona środowiska jako kierunek zamawiany nie został otwarty z powodu braku chętnych, gospodarka przestrzenna również nie wiem jak to wygląda na innych kierunkach ale zapewne również słabo. Może trzeba jednak trochę przysiąść i konstruktywnie pomyśleć jak przyciągnąć nowych studentów? Dział Public Relations w CP za coś tam chyba jednak pieniądze bierze, a efektów nie widać.
#3 yon 2012-11-09 09:45
Znaczy się - produkcja magistrów ZBŁ ( z bożej łaski) silnie nam spadła. Może być, ze się ryn
ek nasycił :-)
#4 STEFIX 2012-11-09 10:27
i tu trafileś w sedno. połowa słubiczan to zaoczne magistry politologi, taka moda była niedawno, a co! podobnież nawet "słynni" politycy ciszewicz i pisarek to studiowali, wiec poziom musiał być niegatelny! swoją drogą ciekawe czy chodzili na wyklady do dr bodziackiego :D
#5 Całyczas Miłomi 2012-11-09 10:31
mamy też ochroniarzy środowiska i gospodarzy przestrzenią - wszyscy jak jeden gospodarzą środowiskiem słubickim pracując w zawodzie. część mojej klasy z ogólniaka również resocjalizuje (po uczelni w ZG). tak po prawdzie to (chociaż na pewno znam mały procent absolwentów słubickiej uczelni), ale dokładnie jedna osoba pracuje w wyuczonym zawodzie. reszta "wybrała" inną drogę zawodową.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.