Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Gimnazjaliści odwiedzili Urząd Miejski (foto)

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili siedzibę Urzędu Miejskiego. Mieli okazję spotkać się z radnymi i zastępcą burmistrza Słubic, którzy opowiedzieli im i pracy i funkcjonowaniu gminnego samorządu.

Spotkanie odbyło się ramach realizowanego w szkole projektu pt. „Aktywny Uczeń - Aktywny Obywatel”. Gimnazjalistów do urzędu zaprosiła Krystyna Baczyńska - zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej. Razem z szefem Rady, Piotrem Kiedrowiczem, opowiedzieli młodzieży jak wyglądają sesje, głosowania oraz miejsce w którym obradują radni.Trzecioklasiści mieli również okazję zobaczyć z bliska insygnia władzy, poznać ich historię oraz zapoznać się z symbolami miasta. Od wiceburmistrza Piotra Łuczyńskiego dowiedzieli się jak funkcjonuje urząd, jakie obowiązki pełnią poszczególni urzędnicy, a także jakie sprawy można załatwić w urzędzie miejskim.

Na zakończenie spotkania wiceburmistrz opowiedział uczniom, co będzie się działo w Słubicach w najbliższym czasie. Zachęcił młodzież do aktywnego włączania się w życie miasta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama