Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Gimnazjaliści odwiedzili Urząd Miejski (foto)

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili siedzibę Urzędu Miejskiego. Mieli okazję spotkać się z radnymi i zastępcą burmistrza Słubic, którzy opowiedzieli im i pracy i funkcjonowaniu gminnego samorządu.

Spotkanie odbyło się ramach realizowanego w szkole projektu pt. „Aktywny Uczeń - Aktywny Obywatel”. Gimnazjalistów do urzędu zaprosiła Krystyna Baczyńska - zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej. Razem z szefem Rady, Piotrem Kiedrowiczem, opowiedzieli młodzieży jak wyglądają sesje, głosowania oraz miejsce w którym obradują radni.Trzecioklasiści mieli również okazję zobaczyć z bliska insygnia władzy, poznać ich historię oraz zapoznać się z symbolami miasta. Od wiceburmistrza Piotra Łuczyńskiego dowiedzieli się jak funkcjonuje urząd, jakie obowiązki pełnią poszczególni urzędnicy, a także jakie sprawy można załatwić w urzędzie miejskim.

Na zakończenie spotkania wiceburmistrz opowiedział uczniom, co będzie się działo w Słubicach w najbliższym czasie. Zachęcił młodzież do aktywnego włączania się w życie miasta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama