Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Marcin Jabłoński nowym wojewodą lubuskim

Marcin Jabłoński, dotychczasowy prezes spółki zarządzającej słubickim szpitalem, został mianowany nowym wojewodą lubuskim. Oficjalne ogłoszenie nominacji odbyło się dziś w kancelarii premiera Donalda Tuska.

Wcześniej funkcję wojewody lubuskiego pełniła Helena Hatka, która w październikowych wyborach zdobyła mandat senatorski.

Marcin Jabłoński

Dla Marcina Jabłońskiego będzie to kolejna w karierze posada w administracji rządowej. W 1998 roku został wicewojewodą gorzowskim, a rok później wicewojewodą lubuskim (został odwołany w 2001 roku). W 2002 uzyskał mandat radnego powiatu słubickiego. Od listopada 2001 był prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Słubicach.

W latach 2006 -2007 ponownie (wcześniej w latach 1994-1998) zajmował stanowisko wiceburmistrza Słubic. 9 maja 2007 został powołany na urząd starosty słubickiego. W sierpniu 2008 roku został marszałkiem województwa lubuskiego, którym pozostał aż do nowych wyborów samorządowych w roku 2010. Od 1 marca 2011 roku pełnił funkcję szefa słubickiego szpitala jako prezes Słubickiego Centrum Medycznego.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama