Słubice: 12 listopada 2018   |   Imieniny: Renata, Witold, Konrad
reklama
reklama

Sezon grzewczy rozpoczęty

Zakład Energetyki Cieplnej, który obsługuje większość budynków i nieruchomości na terenie Słubic, rozpoczął sezon grzewczy. Ciepłe kaloryfery powinni mieć już mieszkańcy nieruchomości podlegających pod ZAMK oraz spółdzielnie mieszkaniowe.

budynek
Do 19 września trwało sprawdzanie miejskiej sieci ciepłowniczej. W poszczególnych budynkach kontrolowana była szczelność instalacji grzewczych, które następnie napełniano nośnikiem. Ogrzewanie powinno już działać, ale jak poinformowali pracownicy ZEC, mogą występować sporadyczne problemy, związane przede wszystkim z zapowietrzeniem kaloryferów.

Eksperci radzą, żeby sprawdzenie ogrzewania najlepiej wykonać pod wieczór, wtedy gdy na dworze jest zimniej. W dzień, szczególnie przy dużej temperaturze, może się zdarzyć, że kaloryfery będą chłodne – system ogrzewania jest wyłączany przez automatyczny sterownik.

Nie jest jeszcze uruchomione ogrzewanie w większości szkół (ciepłe kaloryfery są tylko w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1) i w niektórych instytucjach (np. na OSiRze). Pracownicy ZEC czekają na sygnał od administratorów budynków o gotowości poszczególnych instalacji do uruchomienia ogrzewania.

W mieszkaniach podlegających pod Zakład Administracji Mieniem Komunalnym jest już ciepło, ale nadal trwa regulacja i kalibrowanie całego systemu. W tym roku ZAMK przeprowadził termomodernizację w 12 wspólnotach mieszkaniowych, a kolejne 10 wspólnot przeprowadziło modernizację całych systemów ogrzewania.

Zakład Energetyki Cieplnej zachęca do przekazywania wszelkich informacji o działaniu systemu grzewczego oraz zgłaszaniu ewentualnych problemów bezpośrednio do działu technicznego lub administratorów poszczególnych budynków i mieszkań.

Telefon: 95 759 0659 (do godz. 15:00) / 95 758 0771 (całodobowo).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama