Słubice: 17 lutego 2018   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Sezon grzewczy rozpoczęty

Zakład Energetyki Cieplnej, który obsługuje większość budynków i nieruchomości na terenie Słubic, rozpoczął sezon grzewczy. Ciepłe kaloryfery powinni mieć już mieszkańcy nieruchomości podlegających pod ZAMK oraz spółdzielnie mieszkaniowe.

budynek
Do 19 września trwało sprawdzanie miejskiej sieci ciepłowniczej. W poszczególnych budynkach kontrolowana była szczelność instalacji grzewczych, które następnie napełniano nośnikiem. Ogrzewanie powinno już działać, ale jak poinformowali pracownicy ZEC, mogą występować sporadyczne problemy, związane przede wszystkim z zapowietrzeniem kaloryferów.

Eksperci radzą, żeby sprawdzenie ogrzewania najlepiej wykonać pod wieczór, wtedy gdy na dworze jest zimniej. W dzień, szczególnie przy dużej temperaturze, może się zdarzyć, że kaloryfery będą chłodne – system ogrzewania jest wyłączany przez automatyczny sterownik.

Nie jest jeszcze uruchomione ogrzewanie w większości szkół (ciepłe kaloryfery są tylko w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1) i w niektórych instytucjach (np. na OSiRze). Pracownicy ZEC czekają na sygnał od administratorów budynków o gotowości poszczególnych instalacji do uruchomienia ogrzewania.

W mieszkaniach podlegających pod Zakład Administracji Mieniem Komunalnym jest już ciepło, ale nadal trwa regulacja i kalibrowanie całego systemu. W tym roku ZAMK przeprowadził termomodernizację w 12 wspólnotach mieszkaniowych, a kolejne 10 wspólnot przeprowadziło modernizację całych systemów ogrzewania.

Zakład Energetyki Cieplnej zachęca do przekazywania wszelkich informacji o działaniu systemu grzewczego oraz zgłaszaniu ewentualnych problemów bezpośrednio do działu technicznego lub administratorów poszczególnych budynków i mieszkań.

Telefon: 95 759 0659 (do godz. 15:00) / 95 758 0771 (całodobowo).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama