Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Park przy al. Niepodległości zyska nowe oblicze – mamy wizualizacje
reklama
reklama

Park przy al. Niepodległości zyska nowe oblicze – mamy wizualizacje

Brakowało w Słubicach miejsca, gdzie mieszkańcy w każdym wieku mogliby aktywnie spędzać czas? To teraz będzie! Park przy al. Niepodległości przejdzie całkowitą przemianę. Będą place zabaw, boiska i atrakcje jakich jeszcze u nas nie było.

park niepodleglosci_2020

Nie raz na naszym forum oraz facebookowym profilu odbywały się gorące dyskusje na temat braku takich miejsc. Władze gminy dostrzegły problem i postanowiły zrewitalizować liczący blisko 2,5 ha park przy Alei Niepodległości. Obecnie jest tam jedno, niewielkie boisko oraz przyrządy do ćwiczeń. Ale ma być zupełnie inaczej.

- Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcom brakowało miejsca na wypoczynek i rekreację. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie wyzwania. Wspomniany park nadaje się do tego idealnie – mówi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Nie tylko place zabaw

Przedstawiona wizualizacja robi wrażenie. Na terenie parku powstanie kilka placów zabaw dla dzieci w różnych wieku, dostosowanych dla niepełnosprawnych. Będą karuzele, huśtawki, zestawy zabawowe i linowe.

Pomyślano też o osobach dbających o kondycję fizyczną. Dla nich zostanie wybudowane boisko do koszykówki, siłownia pod chmurką z urządzeniami typu work-out. Zaplanowano też parking, elementy małej architektury, ławki, nowe alejki, publiczną toaletę.

Ale najbardziej ucieszą się osoby lubiące jeździć na rolkach i hulajnogach, których jest coraz więcej. - Z myślą o nich powstanie specjalny tor do jazdy z muldami, czyli tzw. pumptrack – podkreśla burmistrz. Urząd Miejski w Slubicach udostępnił już wstępną wizualizację nowego parku, którą prezentujemy poniżej.

park wiz1

ZOBACZ WIĘKSZY ROZMIAR


Prace już ruszyły

Jak wyjaśnia M. Olejniczak, prace przygotowawcze i sporządzanie dokumentacji technicznej już się rozpoczęły. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to sama budowa mogłaby ruszyć na przełomie lat 2021/2022. Będzie to dla gminy duże wyzwanie, dlatego inwestycja zostanie podzielona na dwa lub trzy etapy.

Jej koszt szacowany jest na 6 mln złotych. Główne finansowanie ma pochodzić z budżetu gminy, ale włodarze deklarują, że będą też starać się o dodatkowe wsparcie, głównie ze środków unijnych.

ZOBACZ PLAN NOWEGO PARKU

Tereny zielone zostaną

M. Olejniczak uspokaja osoby, które obawiają się o rosnące w parku drzewa. – Chcemy, aby to miejsce pozostało zielone, a przebywanie w nim sprawiało słubiczanom przyjemność, także w letnie dni. Całość została tak zaplanowana, żeby zachować istniejący drzewostan – podkreśla.

Wg deklaracji burmistrza zostanie wyciętych 7 drzew, a tereny zielone będą stanowić 72% zagospodarowywanego terenu.

Inwestycja z rozmachem


Pozostałe liczby związane ze skalą inwestycji też zapowiadają się ciekawe. Powstanie 900 m2 miejsc do uprawiania sportu, 1500 m2 ciągów pieszych, a blisko 4000 m2 pokryje bezpieczna dla użytkowników, przede wszystkim dzieci, nawierzchnia syntetyczna.

Całość ma być zabezpieczona kamerami monitoringu, a o komfort odwiedzających park zadba nowe oświetlenie. Park będzie ogólnodostępny i czynny przez 24 godziny na dobę. A kiedy będzie gotowy? Wstępne szacunki włodarzy Słubic mówią o roku 2023.

---

Co sądzicie o planowanych zmianach? Podoba wam się park w nowym wydaniu? Dajcie znać w komentarzach. Poniżej kilka fotek przedstawiających obecny stan tego miejsca.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama