Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

W Kunowicach będą światła i nowy chodnik

O tych inwestycjach mieszkańcy Kunowic mówili już od dawna. Jednak budowa chodnika przy ul. Słubickiej czy montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu przy szkole zależały od decyzji Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zgoda już jest! Do obu inwestycji dołoży się gmina Słubice.

kunowice przejscie
 
Rozmowy o budowie chodnika przy ul. Słubickiej (w sąsiedztwie ul. Jeziornej) oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu przy szkole odbyły się w sierpniu 2019 roku. Wtedy właśnie burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem (jemu podlega droga wojewódzka nr 137 prowadząca przez Kunowice).

Ponowne spotkanie w tej sprawie odbyło się 3 stycznia. Oprócz przedstawicieli gminy i ZDW wzięli w nim również udział policjanci. I jest pozytywny finał: ZDW zdecydował, że w bieżącym roku zostanie zlecone opracowanie dokumentacji i realizacja obu inwestycji. Dzięki temu w Kunowicach ma być bezpieczniej.

Oba przedsięwzięcia powstaną przy wsparciu gminy Słubice – radni zarezerwowali w budżecie 100 tys. zł na wkład własny.

To jednak nie koniec pomysłów mających poprawić bezpieczeństwo na głównej drodze Kunowic. Podczas spotkania rozmawiano także o możliwości budowy wysepki przy wjeździe do Kunowic od strony Nowych Biskupic.

Gmina zabiega o nią, ponieważ zdaniem burmistrza, taka wysepka spowodowałaby konieczność zmniejszenia prędkości jazdy, a więc wpłynęłaby na bezpieczeństwo na drodze. Na razie temat jest analizowany.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o wspomnianych inwestycjach i co jeszcze przydałoby się w Kunowicach, aby było bezpieczniej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama