Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Skóry dzikich zwierząt znalezione pod Kunowicami (foto)
reklama
reklama

Skóry dzikich zwierząt znalezione pod Kunowicami (foto)

Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z naszych czytelników podczas niedzielnego spaceru. W betonowej studzience natrafił na porzucone skóry dzikich zwierząt, najprawdopodobniej dzików.

skory dzki_1

Feralne znalezisko znajduje się w pobliżu polnej drogi łączącej Drzecin i Kunowice, niedaleko kamiennego obelisku poświęconego pamięci Ewalda Christiana von Kleist, niemieckiego poety, który zginął w słynnej Bitwie pod Kunowicami.

Jak informuje nasz czytelnik, w dziurze w ziemi, która jest wyłożona betonem (najprawdopodobniej jest to studzienka lub fragment podziemnej instalacji), znajduje się około 20 skór wypatroszonych zwierząt. Wg jego oceny należą one do dzików.

skory dzki_2

Nie wiadomo, jak i dlaczego tam się znalazły. Wiadomo jednak, że są już mocno nadgnite i mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Nasz czytelnik przestraszył się także, że skóry mogą pochodzić od zwierząt chorych na ASF. Przypadki tej choroby wykryto już w woj. lubuskim.

Za naszą namową czytelnik postanowił zgłosić sprawę do Straży Miejskiej w Słubicach, która obiecała interwencję. Nasza redakcja powiadomiła też o wszystkim Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama