Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Pijany jechał przez Słubice

Policja zatrzymała kolejnego pijanego kierowcę. Mężczyzna jechał przez Słubice mając ponad 3 promile we krwi.

policja pijani

Do zdarzenia doszło 19 grudnia wieczorem, w rejonie placu Bohaterów. Policja zatrzymała podejrzanie poruszający się pojazd marki Chrysler. Za kierownicą siedział 46-letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili go pod kątem trzeźwości. Okazało się, że był pijany.

- Zatrzymany miał 3,2 promile alkoholu we krwi - potwierdziła naszej redakcji rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna to lokalny działacz społeczny, szef jednego ze słubickich stowarzyszeń. W przeszłości był już zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Po wykonaniu podstawowych czynności przez funkcjonariuszy mężczyzna został puszczony do domu. Nie było podstaw prawnych do jego zatrzymania w areszcie. Jego auto zabezpieczyła osoba trzecia. Kierowca dostał już wezwanie do stawienia się na komendzie w celu przeprowadzenia dalszych czynności - wyjaśnia M. Jankowska.

Mężczyźnę czekają poważne konsekwencje. W świetle prawa popełnił przestępstwo. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów, ale może trafić za kratki nawet na 2 lata.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama