Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Świąteczna zagroda w Słubicach (foto/wideo)

Żywe zwierzęta, karuzela, domowe ciasto, gofry, zapiekanki, wyroby rękodzieła – to wszystko można spotkać w „Świątecznej zagrodzie”, czyli słubickim jarmarku bożonarodzeniowym, który stanął na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. Atrakcje będą czekać na słubiczan przez cały weekend.

zagroda swiateczna_2019_016

Do zagrody zajrzeliśmy z naszym aparatem w pierwszy dzień funkcjonowania, czyli 13 grudnia. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak w towarzystwie swojej zastępczyni Adriany Dydyny-Maryckiej. Oboje dali się porwać do tańca i świątecznej zabawy, razem z Mikołajem, elfami i przedszkolakami.

A potem był czas, aby przejrzeć się po przygotowanych stoiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta, który przyjechały do nas aż z Radzikowa, z tamtejszej Zagrody Leśnej. Dzieci chętnie oglądały i głaskały króliki, osiołki, gęsi, kury, a nawet alpakę. A potem wskakiwały na kolorową karuzelę.

Głodni i spragnieni też mogli znaleźć coś dla siebie. Fundacja Grupy Pomagamy oraz SKP Słubice przygotowali wspólnie dwa stoiska – z domowym ciastem (i świąteczną herbatą lub grzańcem) oraz kultowym popcornem i watką cukrową. Nie brakowało chętnych do zrobienia sobie fotki z maskotką fundacji, czyli Olafem.

Z kolei w pobliskim food trucku Darka Trota czekało coś konkretniejszego – burgery, frytki lub zapiekanki. A tuż obok coś na deser - gofry w kilku wariantach. W innym ze straganów można kupić grochówkę, hot-doga, a nawet chili con carne.

Z pewnością warto wybrać się na jarmark, jeśli szukacie ciekawego prezentu na święta. Na straganach jest sporo rękodzieła, unikalne ozdoby, poduszki, stroiki, figurki i wszelkiej maści przedmioty o bożonarodzeniowej tematyce.

Świąteczną zagrodę można odwiedzać przez cały najbliższy weekend w godzinach 12-20. W sobotę o godz. 16 odbędzie się także miejska wigilia, na którą władze miejskie zapraszają wszystkich mieszkańców. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama