Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Co dalej ze ścieżką rowerową do Drzecina? GDDKiA jej nie wybuduje
reklama
reklama

Co dalej ze ścieżką rowerową do Drzecina? GDDKiA jej nie wybuduje

Nie mamy dobrych wiadomości dla autorów petycji w sprawie budowy ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 31. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informację, że nie ma w planach tego typu inwestycji.

sciezka rowerowa_2

Przypomnijmy, w październiku w Drzecinie (a potem na terenie całej gminy) ruszyła akcja zbierania podpisów w sprawie budowy wspomnianej ścieżki (ZOBACZ). Wniosek poparło 1200 osób i trafił on na biurko dyrektora regionalnego oddziału GDDKiA Marka Langera (ZOBACZ).

Ten niedawno przesłał odpowiedź, która trafiła także do naszej redakcji. Czytamy w niej, że „w planach GDDKiA nie ma budowy ścieżki rowerowej na przedmiotowym odcinku”. Drogowcy nie wykluczają jednak realizacji takiej inwestycji w przyszłości.

- Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie społeczne, budowa przedmiotowej ścieżki rowerowej zostanie rozważona przy ewentualnej rozbudowie drogi krajowej nr 31 na odcinku od Kostrzyna nad Odrą do Słubic – czytamy w liście. Niestety, na chwilę obecną GDDKiA nie jest w stanie podać terminu realizacji powyższego zadania.

Co dalej w tej sytuacji? M. Langer wskazuje jeszcze jedno ewentualne rozwiązanie. – Należy pamiętać, że w przypadku chęci zaspokojenia potrzeb lokalnych mieszkańców, samorządy mogą wykonać ścieżkę wykorzystując własne środki – wyjaśnia w piśmie.

ZOBACZ PISMO

Czy gminę Słubice stać na taką inwestycję i czy jest szansa w najbliższym czasie na powstanie ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 31? To pytanie przesłaliśmy do burmistrza Mariusza Olejniczaka, do którego także trafiła petycja. Czekamy na odpowiedź.

Do tematu będzie będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama