Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Świąteczne spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Spotkanie wigilijne władz gminy z organizacjami pozarządowymi to już tradycja. Odbyło się także w tym roku. Była to dobra okazja do podziękowań i podsumowań, a także złożenia życzeń jeszcze bardziej udanej współpracy w roku 2020.

NGO swieta_1

11 grudnia, na zaproszenie burmistrza Słubic Mariusz Olejniczaka, do Collegium Polonicum przybyło liczne grono przedstawicieli słubickich fundacji i stowarzyszeń. Burmistrz, witając się z nimi, przyznał, że taka frekwencja mobilizuje do dalszej pracy na rzecz organizacji pozarządowych.

Wspomniał o tym, że na ostatniej sesji, która odbyła się 28 listopada, Rada Miejska uchwaliła program współpracy gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2023.

- Warto podkreślić, że jest to program obejmujący najbliższe cztery lata. Co roku gmina Słubice przeznaczy na współpracę z organizacjami 700 tys. zł, to jest 2,8 mln zł w cztery lata – powiedział M. Olejniczak. Burmistrz podziękował także społecznikom za kolejny rok społecznej pracy na rzecz lokalnej społeczności, za ich zaangażowanie i poświęcony czas.

NGO swieta_2

Spotkanie wigilijne było również okazją do wzajemnego złożenia sobie życzeń. M. Olejniczak Oprócz tych tradycyjnych, świątecznych, była mowa także o tym, co w przyszłym roku. - Życzę najpierw sobie, ale i państwu, aby nasza współpraca w 2020 roku układała się jeszcze lepiej. Jest teraz dobra, ale życzę, żeby była jeszcze lepsza, żebyśmy zawsze umieli znaleźć kompromis i o wszystkim rozmawiać – podkreślił burmistrz.

Członkowie organizacji podkreślali, że takie spotkania są potrzebne – jest to nie tylko forma podsumowania i docenienia ich całorocznej pracy, ale także okazja do tego, aby porozmawiać o bieżącej działalności i planach na kolejny rok.

A jak będzie on wyglądać? Szczegóły można znaleźć poniżej, we wspominanym w artykule programie uchwalonym przez słubickich radnych.

ZOBACZ PROGRAM WSPÓŁPRACY
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama