Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Kłopoty Mikołaja w Jarzębince (foto/wideo)

Wiadomo, że 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na Świętego Mikołaja, który nie przyjeżdża z pustymi rękami. W przedszkolu Jarzębinka jego przyjazd zazwyczaj wiąże się z jakimiś perypetiami... o których opowiada przedstawienie. Po raz kolejny zagrali w nim wspólnie rodzice i dzieci.

Mikołajki
Kłopoty Mikołaja były okazją do dobrej zabawy

Przedstawienia przygotowywane przez rodziców z okazji Mikołajek to w Jarzębince już tradycja. Nie inaczej było i w tym roku. Rodzice pracowali pod czujnym okiem Marioli Jasiniak, która odpowiadała za reżyserię. Jak im się podobało? - Choć było trochę stresu, bo dzieci to wymagająca widownia, to mieliśmy przy tym sporo zabawy, co przecież jest najważniejsze - mówili po występie.

Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Kłopoty Świętego Mikołaja”. A były one poważne - okazało się, że święty zgubił worek z prezentami! Zabrały je dwa przebiegłe diabełki – i nie chciały oddać!

- W szukaniu pomagały Mikołajowi aniołki, którym nie udało się znaleźć worka z prezentami, ale dały radę zabrać diabełkom ogonki. A żaden szanujący się diabełek nie pokaże się nikomu bez ogonka... - opowiada dyrektor Jadwiga Grabowska. Co było dalej? Dokonano transakcji – ogonki zostały wymienione na prezenty. Zostało jeszcze tylko zawołać zwinne renifery i już można było ruszać w drogę!

Mikołaj wraz z elfami-pomocnikami odwiedzili każdą przedszkolną grupę i rozdali prezenty. Oczywiście – wszystkie dzieci zapewniały, że są grzeczne! I każda z grup przygotowała dla Mikołaja piosenkę, żeby umilić mu ciężką pracę.

Mikołajkowe przygody w Jarzębince podglądaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do galerii zdjęć i filmiki z wybranymi fragmentami przedstawienia. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama