Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Kolejne spotkanie Powiatowej Rady Kobiet. Rozmawiano m.in. o uruchomieniu całodobowego domu opieki
reklama
reklama

Kolejne spotkanie Powiatowej Rady Kobiet. Rozmawiano m.in. o uruchomieniu całodobowego domu opieki

Powiatowa Rada Kobiet spotkała się czwarty raz w tym roku. Głównym punktem obrad było wysłuchanie sprawozdania z tego, co w minionym roku działo się w powiecie słubickim. Jednym z tematów dyskusji był pomysł uruchomienia całodobowego domu opieki.

rada kobiet_4_1

Panie z Powiatowej Rady Kobiet spotkały się 29 listopada w nowej sali konferencyjnej starostwa. Gośćmi na posiedzeniu byli starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek. Pierwszy z nich przedstawił podsumowanie pierwszego roku pracy obecnego zarządu powiatu.

Mówił głównie o inwestycjach, jakie realizuje powiat, w tym o rozbudowie SOR-u w szpitalu i remoncie drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Była mowa o uruchomienie domu dziennego pobytu dla seniorów czy przeprowadzce Naszej Chaty z Cybinki do Słubic. Rozmawiano również o potrzebach i wyzwaniach na kolejne lata. Wśród nich jest np. uruchomienie całodobowego domu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

rada kobiet_4_2

Panie ciekawe były zwłaszcza tego ostatniego tematu – ponieważ wiele z nich na co dzień styka się z rodzinami, które zajmują się osobami starszymi i schorowanymi. Wiedzą więc, jak bardzo takie miejsce jest potrzebne. A warto odnotować, że powiat słubicki jest jedynym w województwie lubuskim, w którym takiego całodobowego domu nie ma.  Szefowa rady Kazimiera Jakubowska zapewniła, że rada dołoży wszelkich starań, żeby pomóc zarządowi powiatu w realizacji tych planów. O szczegóły będziemy dopytywać.

A kiedy kolejne posiedzenie? Panie w tym roku spotkają się jeszcze raz, tym razem na mniej formalnym spotkaniu wigilijnym, które zaplanowano 13 grudnia. Będzie to dobra okazja do rozmów o planach na przyszły rok.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama