Słubice: 25 stycznia 2020   |   Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
reklama
reklama

Ul. Jagiełły już z nowymi drzewami

Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Jagiełły. W miejsce wyciętych w sierpniu chorych drzew, posadzono nowe. To element szerszej akcji nasadzeń na terenie Słubic, o której niedawno pisaliśmy.

platany jagielly

Sprawa wycięcia chorych klonów srebrzystych, wywołała duże poruszenie wśród opinii publicznej. Nie wszyscy zgadzali się z tą kontrowersyjną decyzją (ZOBACZ), ale urzędnicy przekonywali, że nie było wyjścia. I obiecali nowe nasadzenia.

Dotrzymali słowa. Kilkanaście dni temu ruszyła akcja sadzenia drzew w wybranych miejscach na terenie całego miasta (ZOBACZ), czym zajęła się firma Agrogobex. Łącznie gmina zakupiła 137 drzewek. 20 z nich trafiło na wspomnianą ulicę Jagiełły.

- To platany klonolistne, które, co bardzo ważne, dają się dobrze formować. I do tego wyglądają niezwykle efektownie – wyjaśnia Agata Kułaga z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Jak przekonuje A. Kułaga, nowe drzewa umiejscowiono dokładnie w tych samych lokalizacjach, co poprzednie. Wcześniej usunięto pozostałości chorych drzew, w tym tkwiące w ziemi korzenie.

platany jagielly2

Teraz mieszkańcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż z sadzonek wyrosną duże i okazałe drzewa. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądają, polecamy przejść się na spacer w okolice dworca autobusowego. Między nim a parkingiem Urzędu Miejskiego rosną dwa okazałe platany, takie same jak trafiły na ul. Jagiełły.

Do tematu drzew na terenie Słubic będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama