Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie kusi atrakcjami (foto)

Już jest! 25 listopada oficjalnie rozpoczął działalność Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie. Jak co roku na placu przed ratuszem, kilkaset metrów za mostem, czeka na gości mnóstwo atrakcji - grzańce, słodkości, świąteczne przysmaki i artystyczne występy. Jest też wesołe miasteczko.

Jarmark

Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz Frankfurtu odbyło się w poniedziałkowy wieczór. Na inaugurację przyszło wielu mieszkańców obu miast. Był okolicznościowy tort, grzaniec, pokaz ogni oraz występy lokalnych zespołów. Swoje muzyczne zdolności zaprezentowały przedszkolaki z Eurokity, zespół Rytmos oraz kwartet dęty z frankfurckiej filharmonii.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie działać aż do 29 grudnia. Można go odwiedzać codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10-20. W piątki i soboty będzie zawsze czynny nieco dłużej, bo do godz. 21. Wstęp jest oczywiście wolny.

jarmark

Co znajdziemy na miejscu? - Są stanowiska z ciekawą gastronomią i przysmakami, a w weekendy dodatkowo będzie program artystyczny - informuje Tomasz Pilarski ze spółki Messe und Veranstaltungs, która zajmuje się miejskim marketingiem. Tuż obok jarmarku rozłożyło się wesołe miasteczko, pełne karuzeli, automatów do gier i rozmaitych atrakcji.

To jednak nie wszystko. W dniach 7-8 oraz 14-15 grudnia do sąsiedniego Kościoła Mariackiego zawita kolejny jarmark, ale o nieco innym charakterze. - Będzie można spotkać tu bogatą ofertę rękodzieła. Już dziś serdecznie zapraszamy - zachęca T. Pilarski.

Byliśmy na otwarciu z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej materiał.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama