Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Młodzi tancerze szykują się do preludium

Nie możecie doczekać się Preludium Bożonarodzeniowego? My także! Wydarzenie od zawsze cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Słubic i Frankfurtu. W tym roku jego częścią będzie występ nastoletnich tancerzy, którzy niedawno rozpoczęli warsztaty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

warsztaty taneczne_robert

Zajęcia są częścią szerszego projektu realizowanego przez SMOK pt. „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”. Jego koordynatorką jest Marzena Słodownik. Oprócz tańca realizowane są także warsztaty wokalne i teatralne.

Warsztaty taneczne prowadzi dwój pasjonatów – Robert Kliszczak i Wojciech Wróblewski. Wielu z was będzie ich kojarzyć z występów z grupą Westside People, nie wszyscy jednak wiedzą, że obaj chętnie dzielą się swoim talentem i umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą.

- Od ponad 2 lat prowadzę zajęcia taneczne dla młodych Polaków i Niemców – opowiada R. Kliszczak. – Z kolei Wojtek jest zaangażowany nieco ponad rok – dodaje. Zajęcia odbywają się w Mikado i Fanfarengarde we Frankfurcie, a młodzi ludzie mają okazję poznać tajniki tańca hip-hop oraz breakdance.

Stąd też pomysł na dodatkowe warsztaty dla młodych ludzi w wieku 7-16 lat. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu i cieszyła spora popularnością. Na zajęcia uczęszczało ponad 10 osób. - 16 listopada ruszyła druga odsłona i frekwencja jest dwa razy większa – cieszy się R. Kliszczak.

On uczy podstaw breakingu, a jego kolega hip-hopu. Zwieńczeniem ich pracy będzie występ na wspomnianym preludium, którego zarówno szkoleniowcy, jak i ich podopieczni, nie mogą się już doczekać. Na szlifowanie umiejętności mają czas do 14 grudnia, bo wtedy kończą się warsztaty.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nastroje i dobra atmosfera dopisują. Jesteśmy ciekawi końcowego efektu i z niecierpliwością czekamy na inauguracyjny występ.

warsztaty taneczne_robert2

warsztaty taneczne_robert3
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama