Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Kto pomoże przygotować paczki dla samotnych seniorów?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach organizuje kolejną akcję. Tym razem chce dostarczyć paczki – i świąteczną radość – do najbardziej potrzebujących samotnych seniorów. Każdy z nas może zostać świętym Mikołajem.

opieka senior

Nie tylko Mikołaj w dalekiej Laponii szykuje się do świąt… - Chcesz sprawić radość osobie starszej? Przyjdź do nas, wybierz kartkę stworzoną przez pracownika socjalnego i spełnij małe marzenia osób starszych, samotnych, schorowanych - zachęcają pracownicy OPS-u.

Przypominają, że niejednokrotnie to właśnie starsi ludzie uczyli młodsze pokolenie kolęd i pastorałek, zachęcali do wspólnego przygotowywania wypieków na wigilijny stół. - Niestety z naszych obserwacji i rozmów z osobami starszymi, wynika, że jest to najczęściej dla nich czas smutku i samotności, która w tym okresie boli najmocniej. A nie ma chyba nic bardziej smutnego niż samotność w święta – informuje OPS.

Stąd pomysł na akcję obdarowywania samotnych seniorów – żeby na twarzach tych, którzy nie mają obok siebie nikogo bliskiego, zagościło szczęście i radość.

OPS przyjmuje paczki do 13 grudnia – a przed samymi świętami przekaże je do potrzebujących. Każdy może przyłączyć się do akcji!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama