Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Minął rok od wyboru nowych władz powiatu słubickiego. Jak oceniają je mieszkańcy?
reklama
reklama

Minął rok od wyboru nowych władz powiatu słubickiego. Jak oceniają je mieszkańcy?

Minął rok od pierwszego posiedzenia Rady Powiatu Słubickiego kadencji 2018-2023 i wyboru nowego zarządu powiatu. Czy ten czas nasi samorządowcy spożytkowali efektywnie? Jak ich pracę oceniają internauci?

powiat zarzad_komplet
Zarząd powiatu słubickiego

O kłopotach (nie tylko finansowych) powiatu słubickiego pisano w ostatnich latach wiele razy, nie tylko w mediach lokalnych i regionalnych, ale także ogólnopolskich. Podwójny starosta, zadłużenie za terminal w Świecku, konflikt starosty z wojewodą – to tylko kilka z tematów, które emocjonowały opinię publiczną

Nowe władze (starosta Leszek Bajon, wicestarosta Robert Włodek oraz członkowie zarządu: Sebastian Łukaszewicz, Damian Utracki oraz Maciej Błoński) miały zaradzić tym problemom, a przede wszystkim znaleźć sposób na załatanie dziury finansowej, m.in. poprzez wprowadzenie programu naprawczego.

Jak im poszło? Zdaniem starosty, powiat jest na dobrej drodze. - Nie był to łatwy rok, jednak mimo to, udało nam się zrobić bardzo dużo. Wciąż nie zwalniamy tempa i działamy dalej, dla dobra mieszkańców powiatu, którym serdecznie dziękuję za wsparcie – mówi L. Bajon.

Po więcej informacji na temat dorobku ostatnich 12 miesięcy starosta zaprasza do najnowszego wydania „Wiadomości Powiatowych” (tekst ukaże się również na łamach naszego portalu). Opowie też o tym na antenie telewizji HTS (emisja programu w poniedziałek 25 listopada).

A jak pracę starosty i jego zastępcy oceniają mieszkańcy? Czytelnicy forum „Nowe Słubice”, jednej z popularniejszych grup internetowych o Słubicach, wzięli udział w sondzie internetowej. Jej wyniki nie są zbyt optymistyczne dla samorządowców.

Internauci oceniali rządzący w powiecie duet w szkolnej skali, czyli od 1 do 6. Aż 53% głosujących wystawiło obu panom przysłowiową „pałę”. Na jeden stopień wyżej zagłosowało 23%, a na piątkę 13%. Średnia ocen to 2,1. Poniżej komplet wyników (źródło TUTAJ).
  • 6 - 4%
  • 5 - 13%
  • 4 - 3%
  • 3 - 4%
  • 2 - 23%
  • 1 - 53%
A wy jak oceniacie pierwszy rok rządów nowych władz powiatu? Dajcie znać w komentarzach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama