Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Ujawnili kradzione rowery i opony

W ręce funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wpadły kolejne cenne znaleziska. Tym razem ujawnili 29 rowerów i 15 nowych kompletów opon. Wszystkie były skradzione w Niemczech.

straz graniczna
Polsko-niemiecki patrol (fot. archiwum)

Niedawno informowaliśmy o nowych samochodach, jakie trafiły do wspólnych polsko-niemieckich placówek (ZOBACZ), teraz służący w nich funkcjonariusze informują o efektach swojej pracy.

wspolny rowery
Kradzione rowery były przewożone w busie

30 października zatrzymali na terytorium Polski Iveco, którym przewożono 15 nowych kompletów kół (60 szt. felg aluminiowych wraz z oponami) do BMW i Mini. Samochodem kierował 26-letni Polak, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających, że to jest legalny zakup. - Powiedział jedynie, że koła miał przewieźć z Amsterdamu do Polski, za co dostał 1000 zł – mówi Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze SG ustalili, że felgi z oponami zostały skradzione w Niemczech. Ich wartość wycenili na ok. 90 tys. zł. Sprawę do wyjaśnienia przekazali słubickiej policji.

wspolne opony
W ręce pograniczników wpadło 15 kompletów kół do BMW i Mini

To jednak nie wszystko. 5 listopada, na terenie Niemiec, mundurowi zatrzymali do kontroli busa jadącego w stronę granicy, w którym znajdowało się 29 rowerów. I ponownie kierowca, 21-letni obywatel Ukrainy, nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających legalne pochodzenie jednośladów.

Sprawę przejęli funkcjonariusze Policji Federalnej z Niemiec. Zabezpieczyli wszystkie rowery i teraz ustalają ich właścicieli.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama