Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności III Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia: porozmawiają o edukacji na pograniczu
reklama
reklama

III Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia: porozmawiają o edukacji na pograniczu

Już po raz trzeci spotkają się przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się kształceniem w Słubicach i Frankfurcie, by porozmawiać o zagadnieniach związanych z edukacją. W tym roku będą to m.in. wielojęzyczność, nauka języka sąsiada w szkołach czy kształcenie zawodowe.

most graniczny_slubice_001
Jak wygląda edukacja na naszym pograniczu?

III Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia odbędzie się 25 listopada w Collegium Polonicum. Jednym z jego celów jest pogłębienie zagadnień z zakresu kształcenia, zawartych w Słubicko-Frankfurckim Planie Działania na lata 2020-2030. Forum odbędzie się w ramach projektu "Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą-Słubice".

Burmistrzowie Mariusz Olejniczak i Rene Wilke podkreślają, że oba miasta w tym właśnie planie postawiły sobie bardzo ambitne cele. I tylko razem mogą je osiągnąć.

Co kryje program tegorocznego forum? Na początek dr Christiane Eberhardt z Federalnego Instytutu Kształcenia Zawodowego i Thomas Hetzer z Anetą Koppernock z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży opowiedzą o kształceniu zawodowym w obu krajach – jako podstawie wspólnych projektów. Później pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji przedstawią koncepcję dwujęzyczności w dwumieście.

Forum
Do udziału w forum zaprasza Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji

Uczestnicy forum będą również pracować w tematycznych grupach roboczych. Poświęcone one będą tematom takim jak: dwujęzyczność, nauka języka sąsiada w szkole, doradztwo i kształcenie zawodowe, doświadczanie dwumiasta i współpraca z rodzicami imigrantów.

Osoby zainteresowane udziałem w forum mogą zgłaszać się osobiście w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji przy Bischofstrasse 1a we Frankfurcie lub elektronicznie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 listopada.

ZOBACZ PROGRAM
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama