Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Gunter Verheugen obejmuje profesurę na Uniwersytecie Viadrina
reklama
reklama

Gunter Verheugen obejmuje profesurę na Uniwersytecie Viadrina

We wtorek 20 kwietnia odbędzie się wykład Güntera Verheugena, byłego Komisarza ds. Rozszerzenia UE, który obejmuje honorową profesurę na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wystąpienie zatytułowane będzie "Demokracja i europejska integracja"

Były komisarz UE w semestrze letnim 2010 będzie uczyć młodych studentów z zakresu "Europejskiego rządzenia" - będą to zajęcia ramach kierunku magisterskiego europeistyka (Master of European Studies). Na profesora honorowego został mianowany 15 lutego z inicjatywy wszystkich trzech wydziałów Viadriny.

Gunter Verheugen obejmuje profesurę na Uniwersytecie Viadrina
Foto: newtonline.wordpress.com

Były wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wyraził swoje wielkie zadowolenie z możliwości nauczania na jednej z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni wyższych w Niemczech. - Możliwość podzielenia się z młodą generacją doświadczeniem zdobytym podczas pracy nad projektem Europa jest dla mnie bardzo ważna - powiedział po przyznaniu wyróżnienia przez uczelnię.

*Günter Verheugen urodził się 28 kwietnia 1944 i wychował w Nadrenii Północnej-Westfalii. W latach 1965-1969 podjął studia historii, socjologii i politologii na uniwersytetach w Kolonii i Bonn. Zanim został powołany na komisarza UE w 1999, pełnił funkcję ministra stanu w niemieckim MSZ za kadencji Joschki Fischera. W 1999 roku Günter Verheugen został członkiem Komisji Europejskiej, gdzie nominowano go na Komisarza ds. Rozszerzenia UE. W czasie jego kadencji do Unii przyjęto Polskę i 9 innych krajów. Od końca 2004 roku Verheugen pełnił funkcję Komisarza ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości oraz był zastępcą przewodniczącego Komisji Europejskiej. Za wybitne zasługi na rzecz rozszerzenia Unii Europejskiej Günter Verheugen został odznaczony przez prezydenta Polski Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP (2009) oraz tytułem "Człowieka Roku 2003" przez Gazetę Wyborczą.


Wykład odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18.15 w gmachu Gräfin-Dönhoff, Europaplatz 1, sala wykładowa HS 1. Wykład jest otwarty - wstęp wolny dla każdego. Po wykładzie odbędzie się niewielkie przyjęcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama