Słubice: 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
reklama
reklama

Podsumowanie projektu „Przerwij milczenie! II”

Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego podsumowało działania w ramach projektu “Przerwij milczenie II!”. Przez kilkanaście miesięcy mieszkańcy Słubic brali udział w warsztatach i konsultacjach.

po prostu_milczenie_1

Projekt ruszył 10 kwietnia ubiegłego roku i trwał aż do końca października 2019. Czym konkretnie się zajmował?  - Był skierowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie, miał również na celu zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy – wyjaśnia Monika Dutkiewicz ze stowarzyszenia.

Jego realizacja odbyła się przy wsparciu finansowym gminy Słubice w ramach tzw. zadania powierzonego, na które stowarzyszenie otrzymało 15 tys. złotych na każdy rok trwania projektu. Dzięki dotacji udało się pomóc blisko 150 osobom w każdym wieku – dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Pomoc bezpośrednia i profilaktyka

Jak podkreśla M. Dutkiewicz, projekt skupił się na dwóch głównych obszarach. Pierwszy to pomoc osom doświadczającym przemocy lub będącym jej świadkami. Drugi to działania profilaktyczne w szkole.

- Uczyliśmy dzieci jak radzić sobie z własnym emocjami, jak je poprawnie rozpoznawać i nazywać. Dowiedziały się, jak walczyć ze stresem, pozbywać się złych emocji, a także radzić sobie w grupie, w działaniach pod presją – wyjaśnia koordynatorka projektu.

po prostu_milczenie_2

Poniżej zestawienie zrealizowanych zadań
  • Konsultacje / terapia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych - 120 godzin z których skorzystało 21 osób (rok 2018), 120 godzin z których skorzystało 19 osób (rok 2019).
  • Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci – 8 godzin z których skorzystało 27 dzieci (rok 2018), 8 godzin z których skorzystało 27 dzieci (rok 2019). Działanie realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Słubicach.
  • Warsztaty Trening Zastępowania Agresji dla dzieci – 36 godzin z których skorzystało 17 dzieci podzielonych na dwie grupy (rok 2018) oraz 36 godzin z których skorzystało 12 dzieci podzielonych na dwie grupy (rok 2019). Działanie realizowane w Szkole Podstawowej nr 2 Słubicach.
  • Warsztaty Trening Zastępowania Agresji dla rodziców – 9 spotkań w których wzięło udział 11 osób (rok 2018) i 9 spotkań z których skorzystało 12 osób (rok 2019). Działanie realizowane w Szkole Podstawowej w Kunowicach (2018) oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach (2019).
Będzie kontynuacja

Terapeutki ze stowarzyszenia są zadowolone z efektu projektu, ale nie chcą na tym poprzestawać. - Zajmujemy się programem przeciwdziałania przemocy już od 2013 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy 5 projektów finansowanych ze środków gminy Słubice. Planujemy również w kolejnych latach kontynuację tego działania – podsumowuje M. Dutkiewicz.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu po PROstu i jego działaniach można znaleźć na stronie www.stowarzyszeniepoprostu.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama