Słubice: 16 grudnia 2019   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

ZUWŚ nagrodzony za… słubicką kroplę wody

Słubickie wodociągi otrzymały nietypową nagrodę. Redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” doceniła sposób, w jaki tłumaczą najmłodszym - skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody? Tak brzmi hasło prowadzonej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych edukacji ekologicznej.

zuws nagroda_1
Prezes ZUWŚ Kazimierz Góra i Monika Iłowska-Walkowiak z nagrodą

Okazuje się, że akcja „Skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody?” podoba się nie tylko najmłodszym. Doceniła ją również kapituła szóstej edycji konkursu „Głośna Woda”, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. Słubicki ZUWŚ został nagrodzony w kategorii miast liczących do 30 tys. mieszkańców.

Jak przyznają organizatorzy – nagrodę tę przyznali „za promowanie edukacji wodnej jako elementu szeroko rozumianej troski o środowisko, w ciekawy i przystępny sposób”.

Co szczególnie ujęło kapitułę konkursu? Spodobała im się praktyczna część spotkań, które ZUWŚ prowadził w słubickich szkołach i przedszkolach. W trakcie tych spotkań dzieci dowiadywały się nie tylko tego, skąd w ich kranach bierze się woda, ale także tego, co dzieje się z nią po zużyciu.

Opowiadał o tym specjalnie przygotowany film. Oprócz oglądania, przedszkolaki i uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których mierzyli się np. z zadaniem „udrożnienia” elementów rur kanalizacyjnych, czyli usunięcia z nich przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć. Dzieci oczywiście uczyły się również tego, jak można oszczędzać wodę.

zuws nagroda_2
Skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody?

Na jurorach pozytywne wrażenie zrobił również fakt, że ZUWŚ od 2018 roku organizuje konkursy plastyczno-techniczne. A wyróżnione prace są prezentowane w siedzibie spółki przy ul. Krótkiej 9.

Wśród pozostałych laureatów znalazły się takie spółki jak Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki (kategoria 30-100 tys. mieszkańców), Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A we Wrocławiu (kategoria ponad 100 tys. mieszkańców), a specjalne wyróżnienie otrzymały Katowickie Wodociągi S.A.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 października w Poznaniu podczas gali 23. edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environmet.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama