Słubice: 15 grudnia 2019   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Słubiczanie posprzątają park przy bazarze

Wszystko zaczęło się od zdjęć śmieci zalegających na wałach, potem były internetowe dyskusje, których zwieńczeniem była spontaniczna akcja sprzątania słubickich wałów i łąk. Po pierwszym czynie społecznym przyszedł czas na drugi. Tym razem areną porządkowych zmagań będzie park przy stadionie SOSiR i bazarze.

smieci park_sosir

Pamiętacie? Efektem porządków na nadodrzańskich łąkach za wałami było kilkadziesiąt 120-litrowych worków śmieci, nie licząc „gabarytów”, takich jak np. zardzewiały rower, stare opony, szafki czy siedzisko od motorówki… (ZOBACZ).

Już podczas wspólnego sprzątania wałów, zdecydowana większość osób, które brały udział w akcji, zgodnie podkreślała, że warto organizować kolejne, w innych, również zaśmieconych miejscach Słubic. Bo takich niestety nie brakuje.

I tak się stało – akcja zostanie powtórzona. Tym razem zostanie wysprzątany park przy stadionie SOSiR i bazarze. Podobnie jak okolice wokół Odry, także i to miejsce jest często odwiedzane przez osoby uprawiające sport czy spacerujące. I dlatego pomysłodawcy akcji chcą, aby było czyste (a tak niestety nie jest).

W poprzednim wydarzeniu wzięło udział ok. 50 osób, jak będzie tym razem? Przyłączyć się może każdy, kto ma czas, ochotę i zapał do społecznej pracy. Do wspólnego sprzątania zachęca trio: Sebastian Taranienko, Kuba Leńczuk oraz Robert Włodek, które podobnie jak za pierwszym razem, podjęło się organizacji wydarzenia.

Termin: 3.11.2019, godz. 9-12. Miejsce: zbiórka na parkingu przy cmentarzu komunalnym.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama