Słubice: 16 grudnia 2019   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

Są wyniki badań wody. Wciąż trzeba ją gotować

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował o wynikach badania próbek wody pobranych 15 października. Niestety, jej parametry nadal nie są takie jak powinny. Oznacza to, że nadal należy stosować się do zaleceń Sanepidu.

woda

Przypomnijmy, 10 października Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu do spożycia wody z publicznego wodociągu. W wodzie wykryto bakterie coli.

ZUWŚ, któremu podlega wodna infrastruktura, rozpoczął chlorowanie wody. W międzyczasie, 15 października, zostało przeprowadzone kolejne badanie, mające na celu sprawdzenie czy z wodą jest już wszystko w porządku. Niestety, wciąż nie jest.

- Zgodnie z otrzymanymi w dniu 17 października wynikami jakości wody, informujemy, że w związku z nieznacznym przekroczeniem jednego z parametrów, jakim powinna odpowiadać woda (wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi) nadal prosimy o stosowanie się do zasad wymienionych w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach z dnia 10 października – czytamy w komunikacie.

Co to oznacza? Woda do celów konsumpcyjnych m.in.: picia, przygotowywania posiłków, produkcji żywności, mycia przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także kąpieli noworodków, powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Komunikat dotyczy całych Słubic oraz miejscowości: Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Kunowice, Pławidło.

Pełną treść komunikatu znajdziecie TUTAJ.

O kolejnych wynikach badań wody i jej zdatności do spożycia będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama