Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Wieża Kleista - jest nowy przetarg i nowy… projekt!

Gmina Słubice po raz czwarty próbuje znaleźć wykonawcę, który podejmie się zbudowania wieży widokowej w parku przy ul. Sportowej. Do tej pory wszystkie składane oferty były za drogie. Czy tym razem się uda? Urzędnicy na to liczą, bo powstał nowy projekt.

wieza nowa
Wieża Kleista wg nowego projektu

„Przetarg nieograniczony na budowę wieży widokowej wraz z infrastrukturą przy ulicy Sportowej w Słubicach” został ogłoszony 15 października. Czas na złożenie ofert mija 31 października, więc na początku listopada powinniśmy poznać odpowiedzieć na to pytanie.

Poprzednie przetargi, ogłaszane jeszcze w zeszłym roku, kończyły się unieważnieniem, ponieważ składane oferty znacznie przewyższały środki zaplanowane na ten cel przez władze Słubic.

Przypomnimy – w budżecie gminy na rok 2019 zabezpieczono 4 mln 820 tys. zł (jest to projekt z udziałem środków z UE, która zwróci gminie 85 proc. inwestycji). Do tej pory firmy, które zgłaszały się do przetargu proponowały nawet 12,5 mln zł. Dlatego gmina zdecydowała o zmianie projektu wieży.

Zgodnie z aktualną dokumentacją, wykonawca ma zbudować wieżę żelbetową o wys. 30 m. Warto dodać, że nie o samą wieżę chodzi. W ramach inwestycji powstanie parking, wiaty piknikowe, ciąg pieszo-rowerowy oraz plac zabaw. Nowy projekt został opracowany przez firmę M-K Projekt Dawid Mołdrzyk z Krajenki.

W dokumentacji napisano, że podstawową funkcją wieży Kleista to ma być "obserwacja krajobrazu", a powstałe otoczenie ma służyć "rekreacji publicznej".

ZOBACZ PROJEKT

Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę, który zmieści się w budżecie? Do tematu będziemy wracać. A was zachęcamy do komentowania. Czy wieża jest Słubicom potrzebna?

Dokumentacja przetargowa jest dostępna na stronie urzędu – ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama