Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Co ze słubicką kranówką? Wiemy, kiedy będą wyniki badań

Od czwartku na terenie prawie całej gminy obowiązuje zakaz bezpośredniego spożywania wody z kranu. Sanepid wykrył w niej bakterie coli. Wielu naszych czytelników pyta, kiedy sytuacja wróci do normy – sprawdziliśmy.

woda

Przypomnijmy, w czwartek słubicki Sanepid wydał komunikat, w którym poinformował o pogorszeniu parametrów wody z sieci wodociągowej. Mieszkańcom Słubic oraz sołectw: Kunowice, Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Kunowice i Pławidło zalecono pić ją wyłącznie po przegotowaniu. W międzyczasie sieć wodociągowa została poddana chlorowaniu.

Dzisiaj zapytaliśmy o bieżącą sytuację prezesa Zakładu Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach Kazimierz Górę. Okazuje się, że na ewentualne odwołanie zakazu musimy poczekać co najmniej do… czwartku.

- 15 października w ramach naszej wewnętrznej kontoli, będzie pobrana kolejna próbka woda, która trafi do współpracującego z naszą spółką laboratorium w Gorzowie. Na wyniki należy poczekać 72 godziny. Tyle jest potrzebne do wyhodowania bakterii – wyjaśnia K. Góra.

Jak zaznacza prezes, o tego czasu należy przestrzegać wcześniejszych zaleceń Sanepidu. Treść komunikatu znajdziecie TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama