Słubice: 16 grudnia 2019   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

Granica zamknięta. Policja szuka przestępcy

Do dramatycznych zdarzeń doszło po niemieckiej stronie. W pobliżu sklepu New Yorker miało dość do użycia broni. Niemiecka policja szuka sprawcy, zablokowała część ulic w rejonie granicy, tworzą się ogromne korki.

granica blokada
Dojazd do granicy zablokowany (fot. Pure FM)

Pierwsze informacje o tym zdarzeniu zaczęły spływać od naszych czytelników około godz. 11. O policyjnej akcji donosiło też niemieckie radio Pure FM.

Wg uzyskanych przez nas informacji, mieszkaniec Frankfurtu miał grozić swojej żonie (pierwsze doniesienia mówiły o strzelaninie). Dzień wcześniej mocno się kłócili. Napastnik zadzwonił dziś rano na numer alarmowy i powiedział, że zamierza coś zrobić swojej żonie. Wszystko działo się przy jednym z bloków na ulicy Karl-Marx-Straße.

granica blokada_3
Patrole policji stanęły również na moście

Postawiona na nogi policja rozpoczęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwania przestępcy. Okoliczni mieszkańcy zostali poproszeni o niewychodzenie z domu. Zostały zamknięte główne ulice Frankfurtu, w tym dojazd do granicy i mostu. W Słubicach zaczęły tworzyć się ogromne korki.

granica blokada_2
Słubice momentalnie się zakorkowały

O szczegóły akcji zapytaliśmy najpierw rzecznika słubickiej policji Magdalenę Jankowską, następnie rzecznika komendy wojewódzkiej Marcina Muludy, ale przekazali nam, że ich jednostki nie biorą udziału w tej akcji.

Krótko po godz. 12 słubicka policja przekazała nam, że ruch na moście został wznowiony. Po niemieckiej stronie nadal trwają działania policji, w tym częściowa blokada ulic Karl-Marx-Straße oraz głównej magistrali.

Sprawca wciąż jest poszukiwany, służby apelują o ostrożność, bo może być uzbrojony. Kobiecie nic już nie grozi, została zabrana przez mundurowych w bezpieczne miejsce.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama